koncertParnas Brass BandŚwidnicki Ośrodek Kultury

Swoją niepowtarzalną muzyką rozruszali cały Rynek! [foto/wideo]

Sześciu piekielnie utalentowanych muzyków, piękna pogoda i niesamowita sceneria świdnickiego rynku. To nie mogło się nie udać! Za nami jedyny w swoim rodzaju koncert zespołu jazzowego Parnas Brass Band!

Niedzielny koncert rozpoczął się nietypowo! Członkowie zespołu uzbrojeni w swoje instrumenty ruszyli na spacer wokół Rynku. Muzyczna parada przykuła uwagę wszystkich spacerowiczów oraz klientów lokalnych ogródków gastronomicznych. Nie obyło się bez gromkich braw i słów uznania. Nietypowy koncert odbył się w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych.

Zespół swoją popularność zdobył dzięki autorskim aranżacjom światowych hitów w muzyce pop/funk/rock m. in. Sweet Dreams, Toxic, Billy Jean i wiele innych. Unikalne brzmienie zawdzięczają odważnym eksperymentom w łączeniu starego z nowym. Niecodzienny skład zespołu tworzą znakomicie wykształceni muzycy, wielokrotnie nagradzani na konkursach i festiwalach jazzowych w kraju i zagranicą. Jednym z nich jest multiinstrumentalista Szymon Klekowicki – najbardziej rozpoznawalny tubista jazzowy w Polsce.

Parnas Brass Band to zespół składający się z sześciu muzyków, którzy w swojej twórczości inspirują się uliczną muzyką wykonywaną przez nowoorleańskie zespoły dęte. Artyści są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach, w której w Domu Studenta Parnas narodził się pomysł powstania zespołu, stąd też jego nazwa.

W skład zespołu wchodzi sześciu utalentowanych muzyków: Paweł Palcowski (trąbka), Marcin Elszkowski – trąbka, Adam Bławicki (lub Kuba Łępa)- saksofony, Robert Kosiński (puzon), Szymon Klekowicki (helikon) oraz Arek Skolik – perkusja.

Muzycy początkowo grali na ulicach Katowic, później jednak przenieśli się do Hiszpanii oraz do Niemiec. Muzyka tworzona przez Parnas Brass Band spotkała się z ogromną aprobatą ulicznej publiczności, dzięki czemu zespół zdecydował się na wydanie debiutanckiej płyty oraz koncerty na terenie całej Polski.

Płyta zespołu „Z chodnika do radioodbiornika” zawiera utwory, które są oryginalnymi interpretacjami światowych hitów takich jak „Billie Jean”, „Toxic” czy „Seven Nation Army”. Dzięki temu zespół ma szerokie grono słuchaczy, nie tylko jazzfanów. Utwory z płyty „Z chodnika do radioodbiornika”, są przedstawione w zupełnie nowych aranżacjach, jednak są łatwe do rozpoznania od pierwszych taktów, jeśli chodzi o oryginał, jednak. Zespół nawiązuje w swej twórczości do tak znakomitych formacji jak Dirty Dozen Brass Band, czy Lester Bowie Brass Fantasy.

foto: Daniel Gębala

🎥🎷Koncert zespołu jazzowego PARNAS BRASS BAND 🎼🎹🎷😁

Gepostet von mojaswidnica.pl am Sonntag, 19. Juli 2020

Dodaj komentarz

Zobacz również