#niekłamsłużbomkoronawiruspolicjaświdnica

Policjanci apelują – #NieKłamSłużbom!

Świdniccy policjanci apelują – zgłaszasz interwencję – powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną, czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam i pozostałym służbom niesienie pomocy innym. Dlatego przypominamy – #NieKłamSłużbom.

Panujący w naszym kraju stan epidemiczny, nie zwalnia policjantów z wykonywania swoich ustawowych obowiązków. Mundurowi każdego dnia podejmują interwencje, zatrzymują przestępców, czuwają nad bezpieczeństwem na drogach i ulicach naszego miasta. Żeby mogli w sposób nieprzerwany chronić obywateli, potrzebna jest wzajemna odpowiedzialność.

Chory policjant, lekarz, ratownik medyczny, strażak nie pomoże już innej osobie. Dlatego tak ważne jest, by zgłaszając różnego rodzaju interwencje informować o swoim stanie zdrowia, czy fakcie odbywania kwarantanny. Mówiąc o tym szczerze – pomagasz nam pomóc innym.

Policjanci, ratownicy medyczni, strażacy posiadając taką informację będą mogli odpowiednio się przygotować i w sposób bezpieczny udzielić pomocy. Jeśli natomiast nie otrzymają takiej informacji, ryzyko zarażenia i rozprzestrzeniania koronawirusa wzrośnie bardzo szybko, co niesie za sobą konsekwencje dla nas wszystkich.

źródło: KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Zobacz również