Już po raz szósty społeczność świdnickiego hospicjum w towarzystwie przedstawicieli władz samorządowych oraz setek przedszkolaków posadzili wspólnie setki cebulek żółtych kwiatów, które zakwitną wiosną, tworząc piękne „Pole Nadziei”. Wydarzenie tradycyjnie odbyło się na pl. Grunwaldzkim.
„Pola Nadziei”, którego symbolem jest żonkil, to popularna na całym świecie kampania promująca ideę wolontariatu, wzmacniająca uwrażliwienie społeczeństwa oraz wspierająca bezinteresowną pomoc osobom terminalnie chorym. Odbywa się on w dwóch etapach. Jesienią sadzi się cebulki żonkili, a wiosną rozkwitają żółte pola – To już szósta edycja „Pól Nadziei” w naszym mieście. Bardzo dziękuję wszystkim honorowym gościom, którzy zgodzili się na patronat nad naszym wydarzeniem, dziękuję przedstawicielom służb mundurowych, którzy czuwają dziś nad naszym bezpieczeństwem. Wielkie brawa należą się również wszystkim przedszkolakom, które co roku ochoczo uczestniczą w sadzeniu cebulek żonkili – mówiła Gabriela Kaczkowska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Z kolei prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska przepytała przedszkolaków, czym według nich jest nadzieja.
Żonkile symbolizują triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia.
Dzisiejsza akcja to jeden z elementów kampanii. Następny etap wydarzenia będzie miał miejsce wiosną, kiedy to zasadzone żonkile zostaną ścięte, by potem trafić do darczyńców hospicjów.

























































