Connect with us

Wyszukaj na portalu

12°C Świdnica
mojaswidnica.pl

Polecamy

Do końca świata… Powiat gra z orkiestrą [foto, aktualizacja]

fot. sztab w Tworzyjanowie

Od 30 lat w Polsce w styczniową niedzielą odbywa się największa na świecie zbiórka, która porusza serca milionów osób. Darczyńcy dwoją się i troją, by podarować niezwykłe fanty, wolontariusze dzielnie przemierzają ulice, by zbierać pieniądze do puszek. Słowem, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy musi grać do końca świata i… o jeden dzień dłużej!

W tym roku hasłem finału jest „Przejrzyj na oczy” co oznacza, że zebrane pieniądze zostaną wydane na zakup najnowocześniejszego sprzętu wykorzystywanego w okulistyce dziecięcej.

Licznik wciąż bije i na godz.9.20 wskazuje, że na koncie fundacji jest w tej chwili ponad 41 milionów złotych!

Advertisement. Scroll to continue reading.

W powiecie świdnickim główne sztaby zorganizowane zostały w Tworzyjanowie (gm. Marcinowice), Żarowie, Dobromierzu, Świebodzicach, Strzegomiu, Świdnicy i Jaworzynie Śląskiej.

ŚWIDNICA

ŚWIEBODZICE

W Świebodzicach trwa już kiermasz ciast, na który zapraszamy!

Advertisement. Scroll to continue reading.
Fot. Sztab w Świebodzicach

STRZEGOM

Aktualizacja godz.20:

Mimo wielu przeciwności losu 30-ty Strzegomski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał dziś pełną parą! Dziękujemy wszystkim za wsparcie tej ważnej i pięknej idei! Dziękujemy wolontariuszom, którzy w tych trudnych warunkach atmosferycznych, zmagając się z wiatrem wyszli dziś i kwestowali na ulicach naszego miasta i wiosek naszej Gminy! Wielkie dzięki dla mocnej ekipy z Jaroszowa, która jak zawsze grała rekordowo! Dziękujemy tym osobom które wrzucały pieniądze do puszek. Wielkie dzięki darczyńcom, ofiarującym różne przedmioty na licytacje! Serdeczności dla artystów występujących dziś na scenie Strzegomskiego Centrum Kultury! Gorące podziękowania dla tych, którzy organizacyjnie wsparli naszych wolontariuszy posiłkami oraz dbając o ich bezpieczeństwo. Szczególne podziękowania kierujemy też do niezawodnej Strzegomskiej Publiczności, śledzącej naszą relację na facebook’u. Wszyscy razem dołożyliśmy swoją cegiełkę i wsparliśmy piękny cel, jakim jest niesienie pomocy medycznej dla najmłodszych. Ostateczną kwotę zbiórki podamy po zakończeniu licytacji i zamknięciu e-skarbonki, ale już teraz możemy być zadowoleni z tegorocznej zbiórki. Jeszcze raz pokazaliśmy szlachetność i dobro ludzkich serc! Razem zebraliśmy: 32 300, 93 zł– mówią organizatorzy.

JAWORZYNA ŚLĄSKA

Sztab WOŚP w Jaworzynie Śląskiej organizują, ponownie jak w poprzednich latach: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej i Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej. W organizację 30. Finału w naszej gminie włączyły się także sołectwa Pastuchów, Milikowice oraz Bolesławice. Pomagają nam także strażacy z OSP Jaworzyna Śląska, OSP Pastuchów i OSP Bolesławice.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne i idące za tym limity dotyczące zgromadzeń, w tym roku nie możemy zorganizować dużej imprezy dla wszystkich mieszańców naszej gminy. Jednak naszych wolontariuszy z puszkami WOŚP spotkacie w dniu 30. Finału we wszystkich miejscowościach naszej gminy. Dodatkowo, zapraszamy Was do aktywności, głównie na świeżym powietrzu. Podczas wszystkich wydarzeń, które odbywają się wewnątrz obiektów, widzów obowiązują zasady dotyczące dezynfekcji, zasłaniania ust i nosa, zachowywania dystansu oraz limity ilości osób przebywających jednocześnie w danym miejscu.

Foto: SOKiBP

Gramy dla WOŚP

O godzinie 9:00 w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej w Jaworzynie Śląskiej rozpocznie się charytatywny turniej piłki halowej. W sportowych zmaganiach wezmą udział lokalne kluby sportowe oraz drużyny znane z rozgrywek JALPH. Zapraszamy do kibicowania piłkarzom i wsparcia zbiórki WOŚP. Podczas zawodów będzie prowadzona kwesta na rzecz WOŚP. W turnieju zagrają: Venus Nowice, Pasieczna, Grom Witków, Ebueee Ehee, MKS Karolina, LKS Piotrowice, Tęcza Bolesławice, Sparta Przełom Pastuchów.

Kiermasz ciast i słodkości

Wszystkich łasuchów zapraszamy na kiermasz słodkości, który rozpocznie się o godz. 9:00 w Bibliotece Publicznej przy ul. Wolności 2a/01 w Jaworzynie Śląskiej. Za datek do puszki WOŚP będzie można otrzymać box z ciastami upieczonymi przez naszych wolontariuszy i osoby wpierające 30. Finał WOŚP w Jaworzynie Śląskiej. Kiermasz potrwa do wyczerpania słodkości. Jeżeli chcesz wesprzeć Orkiestrę w tym roku, upiec ciasto, zapoznaj się z tym artykułem.

Biegniemy dla WOŚP

Chociaż pogoda za oknem bywa kapryśna, liczymy na przychylną aurę, która pozwoli nam na przeprowadzenie biegu, który rozpocznie się o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowe 1. Przygotowaliśmy dla Was dwa dystanse: 400 m i 2 km. Pokonanie krótszego dystansu proponujemy dzieciom do lat 12, a wszystkim starszym dłuższego. Uczestnicy biegu będą mogli na miejscu upiec przy ognisku kiełbaskę, rozgrzać się ciepłą herbatą oraz spotkać się ze strażakami OSP Jaworzyna Śląska, którzy udostępnią z tej okazji swój sprzęt i przepiękny wóz strażacki. Wśród biegnących rozlosujemy nagrody rzeczowe. Zgłoszenia do biegu przyjmujemy bezpośrednio na Stadionie Miejskim, od godz. 13:00 do godz. 13:45.

Zdobądź szczyt!

W godzinach od 15:00 do 18:00 zapraszamy wszystkich chętnych na ściankę wspinaczkową, znajdującą się w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej 15a. Pod okiem instruktorów – nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej będziecie mogli spróbować swoich sił we wspinaczce. Oczywiście za drobnym datkiem do puszki WOŚP.

PASTUCHÓW

Społeczność Pastuchowa także gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Od godziny 10:00 zapraszamy przed świetlicę „Mimoza”, gdzie zaplanowano wiele atrakcji. Na przybyłych będzie czekać ognisko, na którym będzie można upiec kiełbaskę. Oprócz tego będzie można skosztować czegoś ciepłego (popcorn, frytki, bigos i grzaniec), oraz czegoś słodkiego z kiermaszu ciast. OSP Pastuchów przygotowało pokazy i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy oraz przeprowadzi rekrutację chętnych do jednostki. Najmłodsi będą mogli obejrzeć wnętrze strażackiego wozu i sprzęt ratowniczy. Będzie można wziąć udział w turnieju ping-ponga (zapisy na miejscu) lub pobawić się bańkami mydlanymi.

AKTUALIZACJA godz.18.15:

Mamy wynik 30. Finału WOŚP w Pastuchowie! Podczas dzisiejszego dnia z kiermaszów, kwesty w Piotrowicach Świdnickich, Czechach oraz Pastuchowie, a także ze wszystkich aktywności przygotowanych przez Pastuchów- nasza wieś KGW Fit Babki KSRG – Ochotnicza Straż Pożarna w Pastuchowie wolontariuszy i społeczność Pastuchowa zebrano 4629,55 zł!

BOLESŁAWICE

W Bolesławicach, przed remizą strażacką, o godz 11:00 rozpoczną się kiermasze i zabawy, przygotowane przez lokalną społeczność. Dla amatorów dobrego jadła będą czekać pyszne ciasta, kiełbaski oraz zupa gulaszowa. OSP Bolesławice zaprasza na spotkanie ze strażakami. Na pewno nikt na miejscu nie będzie się nudzić.

ŻARÓW

Żarów po raz kolejny przyłączy się do największej na świecie Orkiestry. Jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest zakupowi sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Po rocznej przerwie ponownie możemy spotkać się z Wami i wspólnie kwestować na rzecz Fundacji WOŚP. Tym razem zapraszamy na ulicę Piastowską 10, gdzie zostanie zorganizowane wydarzenie plenerowe. Startujemy o godzinie 16.00. Będzie radośnie, kolorowo i głośno, tak jak przystało na jubileuszowy finał – mówią organizatorzy.

Nie zabraknie kawiarenki, w której żarowianie będę mogli zakupić ciasta upieczone przez członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do orkiestry dołączają w tym roku strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Żarów. Na scenie zaprezentują się Żarowska Orkiestra Dęta, Kids Dance, chór kameralny Senyor-Ryci, zespół Korney, a przed samą licytacją na scenie pojawi się żarowianka Marta Kurzeja.

fot. gm.Żarów

Około godziny 19.00 rozpocznie się licytacja. Fanty i vouchery cały czas do nas spływają. Do tej pory darczyńcy przekazali wiele cennych przedmiotów. Wśród nich są m.in.: piekarnik przekazany przez Electrolux Świdnica, voucher na sesję fotograficzną od Małgorzaty Niewady, płyty Marty Kurzei wydane specjalne na 30. finał WOŚP, zdjęcia z autografami Patryka Klimali i Pawła Fajdka, oryginalne wośpowe gadżety, a wśród nich koszulki, kalendarze, niemowlęce body, notesy, magnesy, koncertowe płyty DVD, obrazy autorstwa Marty Górskiej, maskotki wykonane przez Elżbietę Kulas i wiele, wiele innych. I jak zapewniają organizatorzy tegorocznego finału, nie są to ostatnie gadżety przekazane na aukcję. – Ofiarodawcy nie raz potrafili nas pozytywnie zaskoczyć i na sam koniec pojawić się z atrakcyjnymi przedmiotami – mówią organizatorzy finału.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15.00-18.00 – loteria fantowa w siedzibie Biblioteki Publicznej w Żarowie

ulica Piastowska 10 |SCENA

16:00 – Żarowska Orkiestra Dęta
16:40 – Kids Dance
17:00 – chór kameralny Senyor-Ryci
18:00 – zespół Korney
18:40 – mini koncert Marty Kurzei
19:00 –  licytacja

TWORZYJANÓW

LICYTACJE: KLIKNIJ

Startujemy z transmisją na żywo od godz. 15:00. Na wizji jesteśmy z Wami do zakończenia aukcji, czyli do godz. 19:00. Aktualny stan na liczniku zadeklarowanych kwot to 20 000 zł licytacje i 400 pakietów ciasta – około 10 000 zł. I nadal rośnie! – mówią organizatorzy.

DOBROMIERZ

Licytacje – w tym roku będą miały inną formę – wszystkie przedmioty można będzie zakupić w niedzielę o godzinie 16 przy wejściu do Szkoły w Roztoce.

Zostaw komentarz

Leave a Reply

Facebook

Przeczytaj również

Polecamy

Za nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w organizację wydarzenia włączyły się wszystkie gminy z powiatu świdnickiego. Ile udało się uzbierać środków,...

Aktualności

Od 31 lat orkiestra prowadzona przez Jurka Owsiaka łączy ludzi w niesieniu pomocy i wspólnej zabawie. Nie inaczej było podczas niedzielnego finału, w który...

Aktualności

Po raz kolejny I Liceum im. J. Kasprowicza zaprosiło świdniczan i świdniczanki do wspólnej zabawy! W dniu 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczniowie...

Polecamy

W tym roku, tak jak w latach poprzednich, w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączył się Żarów. Główne wydarzenia odbywały się w hali...

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy, 2020

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Polityka prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close