piłka ręcznaśkprświdnica cup

Startuje Świdnica Cup!

35 zespołów z Polski, Czech, Niemiec i Holandii stanie na starcie ósmej edycji Festiwalu Piłki Ręcznej Świdnica Cup. To jeden z największych młodzieżowych turniejów piłki ręcznej w Polsce. Rywalizacja w czterech kategoriach będzie toczyła się w dwóch miejscowościach i czterech halach. Do Świdnicy i Witoszowa przyjedzie w sumie około 600 młodych piłkarzy ręcznych!

Trzydniowe zawody rozpoczną się w czwartek, 29 sierpnia i potrwają do soboty, 31 sierpnia. Juniorzy będą rozgrywać swoje mecze w hali na osiedlu Zawiszów. Juniorzy młodsi zagrają w hali lodowiska, młodzicy w Witoszowie Dolnym, natomiast turniej chłopców odbędzie się w i sali gimnastycznej SP105  przy ulicy Saperów w Świdnicy. Ceremonia zakończenia Świdnica Cup odbędzie się około godziny 14.45 w hali na Zawiszowie.

Lista zgłoszeń jest bogata. Gospodarze – ŚKPR Świdnica będą reprezentowani w kategorii chłopców, juniorów młodszych i juniorów. Wśród młodzików wystąpi natomiast Akademia Piłki Ręcznej Świdnica. Wśród zagranicznych gości festiwalu są:  LHC Cottbus EV z Niemiec, HC TJ Nachod z Czech i po raz pierwszy zespół z Holandii – HandbalVereniging Tachos Waalwijk. O silną reprezentację polskiej młodzieżowej piłki ręcznej zadbają: Kadra Dolnośląskiego Związku Piłki, Ręcznej, Dolnośląska Akademia Piłki Ręcznej, Piotrków Handball Team, Żagiew Dzierżoniów, Olimp Grodków, TS Siemiatycze, Czarni Olecko, Siódemka Huras Legnica, EUCO UKS Dziewiątka Legnica, Czarni Olecko, ASPR Zawadzkie, Anilana Łódź, Pabiks Impact Pabianice, Bór Oborniki Śląskie, Gwardia Opole, MOS Wrocław, Pogoń Zabrze i Pałac Młodzieży Tarnów.

Głównym organizatorem turnieju jest Świdnicki Klub Piłki Ręcznej. Partnerami turnieju są: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, SP 1 i SP 105 w Świdnicy. Partnerami technicznymi są sklepy marki Select i Hummel.

Szczegółowy terminarz turnieju na stronie klubu: www.skprswidnica.pl

Zobacz również