Konsorcjum dwóch firm: Sirbud-Minari i Centrum Budowlane Sirbud dokończy budowę 28 mieszkań przy ulicy Leśnej w Świdnicy. Inwestorem jest Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
Do ogłoszonego w październiku 2023 roku przetargu stanęło w sumie pięć firm: najkorzystniejszą ofertę na kwotę blisko 10 milionów złotych złożyło wałbrzyskie konsorcjum dwóch firm: Sirbud-Minari i Centrum Budowlane Sirbud i to ten podmiot będzie kontynuował prace. Po zakończeniu inwestycji powstanie 28 mieszkań, miejsca parkingowe i plac zabaw.
– W nowym budynku na trzech kondygnacjach będzie 28 mieszkań od 33 m² do 68 m². Znajdą tu miejsce takie rozwiązania, jak wykorzystanie pomp ciepła, połączonych z ogrzewaniem sufitowym oraz fotowoltaiką, co umożliwi ogrzewanie w zimie, a chłodzenie w lecie. Dodatkowo 42 miejsca postojowe dedykowane będą naszym mieszkańcom – informowała w listopadzie 2022 roku prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.
Zakończenie budowy planowane jest w ciągu 14 miesięcy od daty podpisania umowy.
