Coś dla duszy i dla ciała. Co ciekawego czeka nas w ten weekend? Kolejny koncert w ramach XXI Festiwalu Bachowskiego, niezwykły bieg sztafetowy, a może ostatni podczas wakacji turniej siatkówki plażowej?

100 km w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II! bieg sztafetowy
sobota, 8 sierpnia – godz. 9:00 – 19:00; stadion miejski im. Janusza Kusocińskiego przy ul. Śląskiej

W niezwykły sposób uczczą rocznicę urodzin niezwykłego człowieka. Już 8 sierpnia z inicjatywy Fundacji Wspierania Sportu Łączy nas Football odbędzie się symboliczny bieg sztafetowy na dystansie 100 km. –Postanowiliśmy razem ze wszystkimi stowarzyszeniami promującymi w naszym mieście bieganie, uczcić setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, Papieża Polaka, patrona Świdnicy, wielkiego entuzjastę sportu –zapowiada prezes fundacji Wiesław Żurek.

Koncert w ramach XXI Festiwalu Bachowskiego
sobota, godz. 18:00, Kościół Pokoju w Świdnicy


J.S. Bach, Kantaty BWV 12 & 4
Vasa Consort • Marcin Szelest

Ostatni podczas tegorocznych wakacji turniej siatkówki plażowej
niedziela, 9 sierpnia – godz. 10:00; boiska do siatkówki plażowej Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na trzeci i ostatni podczas tegorocznych wakacji turniej siatkówki plażowej. Tym razem do rywalizacji przystąpią mężczyźni.

3. OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ – MĘŻCZYŹNI
KATEGORIE : OPEN-MĘŻCZYŹNI
DRUŻYNY : 2-osobowe
MIEJSCE : boiska ŚOSIR ul. Śląska 35
GRY : 9 sierpnia 2020 od godz. 10.00
ZAPISY : 9 SIERPNIA, godz. 9.30-10.00 / w dniu turnieju/
ORGANIZATOR : Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji
INFORMACJE : tel. 74 852 12 62, kom. 607 944 999

Poranek Jazzowy – Zespół Klezmerado
niedziela 9 sierpnia, godz. 12:00 tuż po hejnale
Świdnicki Rynek – Podcienia Ratusza

Zespół KLEZMERADO wykonuje muzykę klezmerską wywodzącą się z kultury Żydów ze środkowej i wschodniej Europy
XIX i XX wieku, wykonując utwory tradycyjne oraz własne często wzbogacone o improwizację jazzową. oprócz popularnych festiwali, koncertów oraz świąt wielokulturowych „Klezmerado” dociera do mało znanych miejsc gdzie po dziś dzień kultywowana jest kultura oraz tradycja żydowska. Trio powstało w 2009 roku z inicjatywy Bartka Warkoczyńskiego, który wspólnie z Włodkiem Brzezińskim i Pawłem Stuczyńskim rozwinął zespół do dzisiejszej postaci. Muzyka żydowska, klezmerska od zawsze była ich pasją, powstała jednak idea aby pasja wydostała się z domowych czterech ścian i ujrzała światło dzienne.

Włodzimierz Brzeziński – skrzypce
Dariusz Futyma – klarnet
Paweł Stuczyński – piano

Kino plenerowe w Krzyżowej
niedziela, godz. 20:30

Fundacja “Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego zaprasza na kolejny seans pod gwiazdami. W drugim kinie pod chmurką zostanie film „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” w reżyserii Felixa Herngrena. Seans rozpocznie się o godzinie 20.30 na dziedzińcu przed pałacem, który zapewni możliwość zachowania społecznego dystansu i zamieni się w największą salę kinowa w okolicy. Na kinomanów czekać będą leżaki, wielki ekran oraz napoje i przekąski, które będzie można kupić na miejscu. Projekcja filmu zakończy się przed godziną 23.00, a ponieważ wieczory bywają chłodne, warto zabrać ze sobą ciepłe ubranie lub koc. Należy pamiętać również o konieczności zakrywania ust i nosa w trakcie całego wydarzenia. 

Leave a Reply

Zobacz również