Connect with us

Wyszukaj na portalu

6°C Świdnica
mojaswidnica.pl

Aktualności

Ruszył kolejny etap remontu podwórka w centrum miasta [foto]

foto: Daniel Gębala

Rozpoczął się kolejny etap robót budowlanych na terenie podwórka w obrębie ulic Grodzkiej i Kotlarskiej. W związku z trwającymi pracami nastąpił brak możliwości parkowania.

W pierwszym etapie z parkowania wyłączony został obszar zaznaczony na mapie na czerwono, czyli wjazd od ulicy Kotlarskiej oraz podwórko na wysokości ulicy Grodzkiej 7,9,11.

– Teren zaznaczony na żółto będzie dostępny dla mieszkańców i właścicieli, jednak dojazd do niego będzie przechodził przez teren budowy, w związku z czym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie jazdy – przypomina Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Informacji w zakresie wyłączeń z ruchu, w zależności od zaawansowania robót budowlanych, udziela Wydział Przetargów i Inwestycji Miejskich – Sławomir Bielski, tel. 74/ 856 28 66, e-mail: s.bielski@um.swidnica.pl.    

Advertisement. Scroll to continue reading.

Przypomnijmy, że w ramach rewitalizacji śródmiejskiej przestrzeni przewidziano budowę parkingów, chodników, placów zabaw, jak również nasadzenie zieleni – traw, bylin, krzewów ozdobnych i drzew. Powstaną także zadaszone miejsca gromadzenia odpadów. Wybudowane zostaną murki oporowe, nowe instalacje elektryczne oświetlenia i sieci kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikami na retencję wody. Na podwórkach pojawią się nowe elementy małej architektury, czyli kosze na odpadki, ławki, słupki uliczne, stojaki rowerowe i trejaże.

Realizacja prac związanych z rewitalizacją podwórek przy ulicach Grodzkiej i Franciszkańskiej zaplanowana została do końca października tego roku.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Zostaw komentarz

Leave a Reply

Advertisement

Facebook

Przeczytaj również

Aktualności

Tego dnia każdy kto odwiedził Szkołę Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy mógł poczuć się jak w bajce. Wszystko za sprawą kreatywnego...

Aktualności

Od ponad pół wieku wspierają się, zarówno w dobrych, jak i złych chwilach. Jedenaście par świętowało w sobotę jubileusz pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się...

Aktualności

Zdecydowana postawa świdnickich policjantów doprowadziła do zatrzymania kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, w trakcie ucieczki uszkodził cztery pojazdy i sprowadził bezpośrednie...

Aktualności

Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, zadeklarowała, że wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych. Chce powalczyć o trzecią kadencję prezydenta, aby m.in. dokończyć rozpoczęte inwestycje. W obszernej...

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy, 2023