policjaprawo jazdyświdnica

Ośmiu kierowców straciło prawo jazdy

3 dni i 8 zatrzymanych praw jazdy za rażące przekroczenie prędkości. 120 km/h, 115 km/h, 107 km/h i 107 km/h, 106 km/h, 103 km/h, 102 km/h, 96 km/h to prędkości, z jakimi w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h i do 40 km/h, poruszało się ośmiu kierujących zatrzymanych przez policjantów. Wszyscy stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Świdniccy policjanci w ciągu ostatnich trzech dni zatrzymali kolejnych 8 kierowców, którzy gnali przez tereny niezabudowane, nie zwracając uwagi na prędkość. Wszyscy to mężczyźni w wieku od 21 do 64 lat. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawo jazdy, bo  zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto za popełnione wykroczenia kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz na ich konta trafiło po 10 punktów karnych

Niechlubnym rekordzistą okazał  się 61-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego  zatrzymany  na terenie Jaworzyny Śląskiej 18 maja. Mężczyzna,  kierując samochodem osobowym marki  Mercedes na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 120 km/h, czyli jechał aż o 70 km/h za szybko.  

Świdniccy policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. 

KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Zobacz również