policjaświdnicazatrzymanie

Narkotyki w zamrażarce

Ponad 500 porcji handlowych narkotyków przechowywał w zamrażarce i łóżku. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 33-letniego mężczyznę, mieszkańca Świdnicy, podejrzanego o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

– W trakcie czynności związanych z przeszukaniem mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli plastikowe pudełko z zawartością białej substancji, woreczek strunowy oraz „zawiniątko foli aluminiowej z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno-zielonego oraz woreczek z zawartością fioletowej substancji. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, iż zabezpieczona biała substancja to amfetamina, fioletowa substancja to ekstazy, a susz roślinny to marihuana. 36-latek narkotyki przechowywał w zamrażarce oraz w łóżku schowane pod pościelą. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 500 porcji handlowych tych narkotyków. W mieszkaniu zabezpieczono także wagę elektroniczną – relacjonuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już w sprawie zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Zobacz również