gmina Walimjezioro bystrzyckieZagórze Śląskie

Centrum turystyczne z niesamowitym akwarium już otwarte

To może być ciekawa opcja na weekendową wycieczkę dla mieszkańców Świdnicy i okolicy. Pływające ryby w gigantycznym akwarium, historię powstania zbiornika Jeziora Bystrzyckiego, ale przede wszystkim każdy ma możliwość skorzystać z lekcji edukacyjnych, związanych z ochroną środowiska, głównie z ochroną wody. W Zagórzu Śląskim otwarto Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego.

W malowniczym sąsiedztwie Jeziora Bystrzyckiego powstał budynek o żelbetowej konstrukcji. Łupek, jakim wypełniona jest ażurowa elewacja budynku, wykonana z grubo ciosanego drewna, szkło i stalowe elementy konstrukcyjne wewnątrz, dają wrażenie spójności z naturą. Zadaszone miejsce wokół budynku pozwoli turyście odpocząć przed zanurzeniem się w pełne niespodzianek wnętrze. A we wnętrzu, chodząc po wylanej elastyczną żywicą epoksydową podłodze, można odnieść wrażenia stąpania po tafli wody, w której – jak w lustrze – odbija się nie tylko to, co nad głowami, ale i szyba samego akwarium z fauną i florą Jeziora Bystrzyckiego. Turysta znajdzie tu moc atrakcji. Pływające ryby w akwarium, historię powstania zbiornika Jeziora Bystrzyckiego, ale przede wszystkim będzie miał możliwość skorzystać z lekcji edukacyjnych, związanych z ochroną środowiska, głównie z ochroną wody. Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego to też miejsce, z którego turyści będą mogli wyruszyć w góry. Jest tam dość duży parking, a w pobliżu kolejne atrakcje – wstęgowa kładka łącząca brzegi Jeziora Bystrzyckiego, Zamek Grodno z Centrum Bioedukacji Multimedialnej, czy zapora wodna. Głównym założeniem wykonanej inwestycji jest poprawa organizacji ruchu turystycznego na terenie Gminy Walim oraz zmniejszenie presji jego oddziaływania na obszary cenne przyrodniczo.

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego nad Jeziorem Bystrzyckim przy ul. Wodnej 1 w Zagórzu Śląskim jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00 – 17.00.

źródło: Walim.pl

Leave a Reply

Zobacz również