W środę, 28 marca, w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami dorocznego konkursu, ogłoszonego przez burmistrza miasta Bogdana Kożuchowicza, na najpiękniejszą ozdobę stołu wielkanocnego.
Nagrody i dyplomy wręczył je autorom zastępca burmistrza Krystian Wołoszyn.
– Dziękujemy za wszystkie prace, każda była piękna i wyjątkowa, ale nie mogliśmy nagrodzić wszystkich. Najważniejsze jest jednak to, że powstawały rodzinnie, że był to czas spędzony wspólnie przez dzieci i ich rodziców – a to jest w tym najpiękniejsze – podkreślał Krystian Wołoszyn, który wie, co mówi, bo sam jest tatą 4-latka.
Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach. Tradycyjnie królowały pisanki, koszyczki, kurczaczki, baranki, słowem wszystkie te symbole, które najbardziej kojarzą nam się ze Świętami Wielkanocnymi.
Prace zostały pięknie zaprezentowane na przygotowanej z tej okazji mini wystawie.
A z okazji zbliżających się świąt odbyły się jeszcze dwie miłe uroczystości dla najmłodszych świebodziczan. W poniedziałek, 26 marca, starszaki z przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych obejrzały wesoły teatrzyk, a dzień później każde przedszkole, także niepubliczne, odwiedził Wielkanocy Zajączek, obdarowując maluchy słodyczami.
Nagrodzeni i wyróżnieni
przedszkola
I miejsce Nadia Sanetra – Publiczne Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
II miejsce Julia Siebielec – Przedszkole Niepubliczne Koniczynka I
III miejsce Fabian Łebkowski – Publiczne Przedszkole Nr 3
Wyróżnienia:
Jaś Nowak – Publiczne Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
Bartosz Szydłowski – Publiczne Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
Norbert Olejkiewicz – Przedszkole Niepubliczne Koniczynka
Maja Kulesza – Niepubliczne Przedszkole „Kraina Marzeń”
Aleksandra Benko – Publiczne Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
Jagoda Kalbarczyk – Przedszkole Niepubliczne Koniczynka I
Nel Obajtek – Niepubliczne Przedszkole Językowe „Chatka Puchatka”
Marcel Naronowicz – Publiczne Przedszkole Nr 3
Aniela Zapotoczny-Madetko – Publiczne Przedszkole Nr 3
Franciszek Zapotoczny-Madetko – Publiczne Przedszkole Nr 3
Szkoły podstawowe
I miejsce Emilia Kaczmarczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2
II miejsce Ela Chlebowska – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3
III miejsce Michał Andruszkiewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4
Wyróżnienia:
Zuzanna Grzeleńska – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4
Oliwia Parkitna – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3
Oskar Kmiecik – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3
Gabryś Grzelka – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7
Adrian Dopart – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3
Mateusz Bar – Publiczna Szkoła Podstawowa Integracyjna
Maria Marciszak – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2
Laura Gębarowska – Publiczna Szkoła Podstawowa Integracyjna
Dawid Wyraźny – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7
Zuzanna Zbrzyzna – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4
gimnazja
I miejsce Natalia Mazurczak – Zespół Szkół Specjalnych
II miejsce Jakub Bednarek – Publiczne Gimnazjum Nr 2
III miejsce Aleksandra Witczak – Publiczne Gimnazjum Nr 1
Wyróżnienia:
Ksawery Kuczyński – Społeczne Gimnazjum Akademickie