Marcinowicepodtopienia

Błyskawicznie rośnie stan wód w powiecie świdnickim. W gminie Marcinowice ogłoszono alarm przeciwpowodziowy

Niebezpieczny stan wód we wszystkich ciekach wodnych w gminie Marcinowice. Wójt apeluje o zabezpieczanie dobytku, a strażacy mają pełne ręce roboty.

Wielogodzinne, intensywne, nocne opady deszczu spowodowały podniesienie wód we wszystkich ciekach wodnych w gminie – Strzelce, Szczepanów, Zebrzydów, Wiry, Wirki, Śmiłowice, Mysłaków, Krasków, Tąpadła i Chwałków. Mieszkańców najbardziej zagrożonych miejscowości – Strzelec i Szczepanowa poproszono o zabezpieczenie swojego mienia i przenoszenie go na wyższe piętra budynków oraz przepakowanie samochodów. W razie niebezpieczeństwa należy dzwonić na numery alarmowe 112 lub gminny numer 518 421 632.

W gminie Marcinowice pracują wszystkie jednostki OSP. – Mamy pełne ręce roboty. Do godziny 10:00 odnotowaliśmy aż 35 interwencji. Jeżeli chodzi o Świdnicę, to występują lokalne podtopienia, związane z intensywnymi opadami deszczu. W najgroźniejszej sytuacji jest w tej chwili gmina Marcinowice i Strzegom, spowodowanej niebezpiecznym stanem rzek. W tych miejscowościach pracuje najwięcej zastępów i prewencyjnie rozkładane są worki z piaskiem – informuje st. kpt. mgr inż. Łukasz Grzelak.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Dawida Sobczyka, dyrektora Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Marcinowicach.

Leave a Reply

Zobacz również