Dokładnie trzy miesiące temu Fundacja Łączy nas Football wspólnie z Małgorzatą i Markiem Podleśnymi z firmy Zdrowa Woda ustawili w Świdnicy dwa metalowe kosze na nakrętki w kształcie serc. Od tego czasu uzbierano prawie 2,5 tony nakrętek.

Dzisiaj z Markiem Podleśnym zawieźliśmy do zaprzyjaźnionej z Fundacją Firmy Recyklingowej kolejną partię plastikowych nakrętek, aby wspomóc finansowo leczenie i rehabilitację chorego chłopca ze Świdnicy Ksawerego Zbroszczyka. Efekt dzisiejszej dostawy to 1.080 kg! W okresie tych trzech miesięcy udało się w sumie zebrać tych nakrętek 2.480 kg! – relacjonuje prezes fundacji Wiesław Żurek.

Fundacja opiekuje się dwoma koszami – na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Śląskiej 35, a także nieopodal Bosmanatu przy świdnickim zalewie. Ich zakup sfinansowała firma Małgorzaty i Marka Podleśnych, która od kilku miesięcy zajmuje się w Świdnicy promocją butelkowanej wody.

– Kochani, to niesamowite! Wielkie podziękowania dla świdniczan, którzy przyłączają się do tej szlachetnej inicjatywy, wrzucając uzbierane przez siebie nakrętki do tych pojemników. Wszyscy razem powinniśmy być z tego bardzo dumni, chronimy środowisko i jednocześnie pomagamy. Brawo! – dodaje Wiesław Żurek.

Kolejnym beneficjatem tej inicjatywy przez okres następnych trzech miesięcy będzie dwuletnia Lenka Łebkowska.

Foto: FB Fundacja „Łączy nas football”

Leave a Reply

Zobacz również