automatypolicja

Zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier

Wspólne działania świebodzickich policjantów z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego Oddział w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie Świebodzic. Funkcjonariusze zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier oraz środki pieniężne.
Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie Świebodzic zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych.
Funkcjonariusze zabezpieczyli 6 automatów do gier hazardowych o wartości 15 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy oraz środki pieniężne w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zobacz również