ks neptun świdnicasport

W KS Neptun Świdnica gwiazdami są wszyscy klubowicze!

Ostatnie tygodnie w klubie KS Neptun Świdnica były bardzo pracowite. Grupa wyczynowa “majówkę” spędziła na niełatwych treningach w Opolu na 50m basenie. Kiedy inni smacznie spali nasi herosi mieli za sobą poranną przebieżkę (5km!). W ciągu dnia kolejne kilometry ale już na basenie, spotkanie z psychologiem, dietetykiem. Później był Poznań, 5. Meeting Pływacki im. Mikołaja Frankiewicza. 16 zawodniczek i zawodników otrzymało powołanie do reprezentowania naszego klubu i miasta. Nikt tanio skóry nie sprzedał!

22 maja nasi piątoklasiści zaprezentowali swoje wysokie umiejętności we Wrocławiu podczas Dolnoślaskiej Ligii Pływackiej Klas V. W drugi weekend czerwca “starszaki” z grupy wyczynowej z powodzeniem walczyli w Otwartych Mistrzostwach Dolnośląskiego OZP we Wrocławiu, a w tym samym czasie młodsi rywalizowali w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Zielonej Górze. Trzeba wszystkim przyznać, że mają wielkie serce do rywalizacji sportowej. Tak trzymać! Powoli rok szkolny dobiega końca. Podczas Dni Świdnicy i Pikniku Sportowego na OSIRze w Świdnicy zorganizowaliśmy podsumowanie całego sezonu. Były nagrody, gratulacje, wzruszenia. Odwiedzili nas wspaniali goście.  Ponieważ to jest już nasza ostatnia relacja przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego chcieliśmy wyrazić słowa uznania dla naszych najmłodszych adeptów pływania. Uczestnicząc w zajęciach niełatwej dyscypliny sportowej kształtujecie swój charakter. Wyrabiacie w sobie takie cechy, które przyniosą Wam w przyszłości wielkie korzyści. Chylimy czoła dla rodziców naszych wszystkich klubowiczów za wysoki poziom świadomości rozwoju swojego dziecka (dzieci) i zdolności logistyczne. Niektórzy z nas pokonują nawet dziesiątki kilometrów aby przyjechać na trening!

Każdy z dorosłych zdaje sobie sprawę z faktu, że życie to bieg długodystansowy i trzeba mieć “końskie” zdrowie aby jemu podołać i jeszcze do tego kroczyć z uśmiechem. Dlatego warto inwestować w sport i tym samym w zdrowie. Drodzy Klubowicze nie przejmujcie się tym, że Wam się nie chce, że coś nie tak dzisiaj poszło na treningu, że nie zajęliście dobrego miejsca na zawodach. Uwieżcie, że większość z nas, zawsze i wszędzie chce zwyciężać. Trzeba jednak nieraz poznać gorycz porażki aby docenić słodki smak zwycięstwa. Uśmiechnąć się po przegranej czy poprostu słabszym dniu. Wygrywać potrafi każdy, a przegrywać? To cecha prawdziwych zwycięzców! Uprawianie sportu, a w szczególności nauka i doskonalenie pływania będzie w przyszłości procentowało.

Cieszymy się, że już 21 klubowiczów ma licencję PZP i swoją wspaniałą postawą (każdy bez wyjątku!) reprezentuje barwy naszego klubu i miasta na arenach sportowych. Nie możemy się doczekać nowych koleżanek i kolegów.   Korzystając z okazji pragniemy również gorąco podziękować dyrekcji i nauczycielom świdnickich szkół podstawowych: SP1, SP2, SP4, SP6, SP8, SP105, SP315, SP Bliżej Dziecka za propagowanie wartości sportowych, w tym pływania. Możecie być dumni z Waszych uczennic i uczniów będących członkami KS Neptun Świdnica. To są wspaniali młodzi ludzie. To naprawdę jest dobra inwestycja!

W takim dniu celowo nie piszemy o zwycięstwach zawodników poszczególnych imprez ponieważ w naszym klubie gwiazdami sportu są wszyscy nasi klubowicze! Na zakończenie chcieliśmy podziękować oczywiście naszym wszystkim gwiazdom, tym młodszym i tym starszym za Waszą postawę. Jesteście godni podziwu i naprawdę doceniamy Wasze zaangażowanie, my rodzice, trenerzy i zarząd KS Neptun Świdnica. Po bardzo pracowitych dziesięciu miesiącach czas na … odpoczynek! Hurra!

KS Neptun Świdnica

Zobacz również