ostrzeżenieuopały

Uwaga na upały!

Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej do 13 czerwca na przeważającym obszarze kraju, w tym również w powiecie świdnickim, będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura od 29 do 33 stopni Celsjusza. Towarzyszyć jej będą burze, spodziewane już dziś i jutro w zachodniej Polsce oraz opady deszczu do 30 mm wraz z porywami wiatru do 100 km/h.

Utrzymywanie się wysokiej temperatury powietrza może mieć negatywne skutki dla zdrowia i życia ludzi. W trakcie gorących dni nasz organizm jest szczególnie narażony na przegrzanie, co może prowadzić do udaru cieplnego, a nawet śmierci. Upały są szczególnie groźne dla osób starszych oraz małych dzieci. Każdy z nas powinien odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo, dlatego powinniśmy unikać wychodzenia z domu, szczególnie w godzinach od 10.00-11.00 do około 15.00-16.00, kiedy upał doskwiera najmocniej. Musimy pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu, przed wyjściem na słońce, szczególnie w upalny dzień, posmarować ciało kremem z odpowiednim filtrem UVA. Pamiętajmy też o nakryciu głowy chroniącym przed nadmiernym nagrzaniem.

Aby pomóc choć w niewielkim stopniu w przetrwaniu przez falę upałów, Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ustawiło na Rynku kurtynę wodną.

 

Zobacz również