narkotykipolicjazatrzymanie

Przechwycili ponad 1000 porcji narkotyków

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych oraz substancji odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę, z której można by uzyskać ponad 1050 porcji handlowych narkotyku. 23-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.
Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych oraz substancji odurzających.  – Policjanci podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego m.in. za szafą ujawnili słoik z zawartością suszu koloru zielonego, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Okazało się, że zabezpieczona substancja to marihuana. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 240 porcji tego narkotyku. W toku dalszego przeszukania mieszkania m.in. w zamrażalce między produktami spożywczymi w jednym z pojemników na przyprawy policjanci ujawnili biały proszek.  Badania narkotesterem potwierdziły, że to amfetamina, której zabezpieczono blisko 820 porcji. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1050 porcji handlowych tych narkotyków – relacjonuje Magdalena Ząbek,  oficer prasowy komendanta powiatowego w Świdnicy.
Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast 23-latek do policyjnego aresztu. Mieszkaniec powiatu świdnickiego w sprawie usłyszał już zarzuty m.in. posiadania znacznych ilości środków psychotropowych i substancji odurzających. Za czyny, których się dopuścił, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, teraz sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

foto: KPP Świdnica

Zobacz również