nietrzeźwypolicjazatrzymanie

Nietrzeźwy wjechał do przydrożnego rowu

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 33-letniego nietrzeźwego kierującego. Mieszkaniec Wrocławia odpowie przed sądem m.in. za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kierowca samochodu ciężarowego marki Man miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Do zdarzenia doszło w czwartek na drodze krajowej nr 35 w pomiędzy miejscowościami Strzelce a Tworzyjanów. Około godz. 21.40 kierujący samochodem ciężarowym marki Man wraz z naczepą, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał do rowu, a naczepa pozostała na drodze, blokując dwa pasy ruchu. Droga krajowa nr 35 została zablokowana w obu kierunkach.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że 33-letni kierujący miał ponad 2,5  promila alkoholu w organizmie. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a za swoje zachowanie nieodpowiedzialny kierowca, który nie liczył się z innymi uczestnikami ruchu drogowego, wyjeżdżając na drogę, odpowie przed sądem – relacjonuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Świdnicy.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

foto: KPP Świdnica

Zobacz również