przegląd małych form teatralnychSP 105

Mali aktorzy z nagrodami (foto)

17 zespołów walczyło o zwycięstwo w Przeglądzie Małych Form Teatralnych, jaki w dniach od 18 do 19 odbywał się na deskach świdnickiego teatru.

Organizatorem przeglądu była Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy. Była to już 18. edycja wydarzenia. Wczoraj odbyło się wręczenie nagród.

Występy młodych aktorów oceniało jury w składzie:

Teresa Cora – opiekunka grupy teatralnej ,,Utworki’’ działającej na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, autorka nagradzanych scenariuszy, polonistka.

Małgorzata Braniecka – wieloletni dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Joanna Chojnowska – instruktor teatralny Młodzieżowego Domu Kultury.

Bożena Kuźma –  zastępca dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury.

 

Jury postanowiło przyznać

A. Nagrody indywidualne:

1.     Hanna Konior- Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym.

2.     Dorota Kryśpiak- Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy.

3.     Hanna Rosa- Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy.

4.     Aleksandra Kaczyńska- Szkoła Podstawowa w Świebodzicach.

5.     Amelia Powroźnik- Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy.

6.     Hanna Kubik- Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy.

7.     Zofia Malczyk- Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy.

8.     Kalina Zięcina- Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy.

9.     Karolina Czubska- Europejska Akademia Dziecka.

10. Marceli Wach- Przedszkole Miejskie nr 1 w Świdnicy.

11. Katarzyna Leciejewska- Miejskie Przedszkole Integracyjne ,,Słoneczko’’

12. Lena Bylica- Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy.

 

B. Nagrody dla zespołów

Kat.I

1.     Przedszkole Miejskie nr 6 w Świdnicy-za radosną, wspólną zabawę na scenie, przemyślaną scenografię i właściwie dobrane kostiumy.

2.     Publiczne Przedszkole w Marcinowicach- za wysoki poziom gry teatralnej.

3.     Przedszkole Miejskie nr 1 w Świdnicy- za interesujące i inspirujące połączenie motywów o kotach.

Kat.II

1.     Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy- za poetyckie zobrazowanie dziecięcego świata oraz czystość obrazu teatralnego.

2.     Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy- za czystość artystyczną w działaniach aktorskich i umiejętne współdziałanie w grupie.

Kat.III

1.     Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy- za dojrzałe i umiejętne połączenie różnych form teatralnych oraz wyróżniającą grę aktorską.

2.     Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy- za aktorską zabawę na scenie dobrze wkomponowaną w treść spektaklu oraz ciekawe kostiumy.

C. Wyróżnienia dla zespołów

Kat.I

1.     Przedszkole ,,Bajkowa Dolinka’’ w Pszennie- za spójność obrazu scenicznego.

2.     Przedszkole Samorządowe ,,Chatka Puchatka’’ w Jaworzynie Śląskiej- za mądrość w przesłaniu.

3.     Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 ,,Słoneczko’’ w Świdnicy- za wprowadzenie elementów teatru kukiełkowego.

4.       Przedszkole Europejska Akademia Dziecka w Świdnicy- za zbudowanie właściwej dramaturgii spektaklu.

Kat.II

1.     Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym- za właściwy dobór efektów dźwiękowych.

2.     Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Świebodzicach- za niezamierzone efekty komediowe.

3.     Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy- za łączenie elementów teatralnych.

4.     Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy – za propagowanie polskiej literatury dziecięcej.

Kat.III

1.     Szkoła Podstawowa w Marcinowicach- za umiejętne wykorzystanie teatru ruchu.

2.     Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy- za dydaktyczne walory spektaklu.

Jury postanowiło przyznać dwie nagrody za reżyserię i autorski scenariusz dla:

– Małgorzaty Pękały ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy

– Małgorzaty Komorowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy.

Zobacz również