lekcja sztukiMDKwycieczka

Lekcja sztuki we Wrocławiu (FOTO)

2 marca 2019 r. młodzież z pracowni plastycznej „Mansarda” i „Agrafka” świdnickiego emdeku pod opieką Joanny Waksmundzkiej i Joanny Walerowicz uczestniczyła w wycieczce do Pawilonu Czterech Kopuł we Wrocławiu. Była to kolejna lekcja poświęcona sztuce XX wieku, w której brali udział.

Po grudniowej, poświęconej twórczości rzeźbiarza Henry Moore’a, tym razem Agata Iżykowska – Uszczyk opowiedziała dzieciom o artystach należących do „Grupy Krakowskiej”. Obejrzeli obrazy, rysunki, prace graficzne i rzeźby młodych studentów krakowskiej akademii z lat trzydziestych XX w.(ponad 300 prac). Wśród nich prace, które stworzyli Maria Jarema, Henryk Wiciński czy Jonasz Stern.
Podczas trzygodzinnych zajęć wykonywali różne zadania dotyczące wystawy. Na początku należało dopasować zdjęcia artystów do autoportretów i portretów, następnie wypełniali karty pracy, musieliśmy odnaleźć sześć dzieł na wystawie i je opisać (na jednym z obrazów był prymus, czyli kuchenka turystyczna do gotowania na paliwach ciekłych). Ostatnie zadanie polegało na wykonaniu projektu-makiety sceny teatralnej, inspirowanego Teatrem Artystów Cricot. Po warsztatach obejrzeli rzeźbę Magdaleny Abakanowicz ustawioną przed Pawilonem. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, były okazją do bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki, przyjrzeniu się z bliska warsztatowi artystów.

źródło: MDK

 

Zobacz również