działkigruntynieruchomości

Kolejne działki na sprzedaż w Świdnicy

Miasto Świdnica oferuje na sprzedaż kolejne grunty pod zabudowę jednorodzinną na nowym Osiedlu Na Wzgórzu, przy ul. Sudeckiej. Przetargi na zakup 15 działek odbędą się 24, 29 i 31 października oraz 6 listopada tego roku w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 47.

Pierwsza działka na nowo powstającym osiedlu została sprzedana w czerwcu 2015 roku. Od tamtego czasu swoich nabywców znalazły do tej pory 32 nieruchomości. – Atrakcyjne grunty pod zabudowę jednorodzinną będą przedmiotem kolejnych przetargów zaplanowanych w październiku i listopadzie. Pod młotek pójdzie 15 działek o powierzchni od 0,0754  ha do 0,1699 ha. Zainteresowanie jest spore, dlatego chętnych do wzięcia udziału w przetargu zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami (pok. 228 i 229, nr tel. 74/856 29 59 lub 74/856 28 84) – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Mniejsze miasto to przyjazna atmosfera, wygoda życia, indywidualne podejście do mieszkańca oraz dobra jakość oferty edukacyjnej, kulturalnej i atrakcyjne możliwości spędzania czasu wolnego. W moim przekonaniu teren pomiędzy ulicami Bystrzycką a Westerplatte to jedno z bardziej malowniczych miejsc w Świdnicy, z przepięknym widokiem na góry – zachęca do zamieszkania w Świdnicy prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Szczegółowe informacje o warunkach przetargów można uzyskać na stronie internetowej www.nieruchomosci-swidnica.pl w zakładce grunty.

Foto: UM w Świdnicy

 

Zobacz również