Ponad 120 osób zaangażowało się w tym roku w tworzenie przepięknych, misternie wykonanych szopek, które od piątku do końca lutego można podziwiać w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.
– Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród świdniczan i mieszkańców powiatu. Bardzo nas to cieszy. Do obecnej edycji zgłoszono 19 szopek, które według regulaminu musiały zawierać oprócz tradycyjnych motywów bożonarodzeniowych i świątecznych, także architektoniczny motyw świdnicki – mówi Dobiesław Karst, dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa.
Jury w składzie: Dobiesław Karst – dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa, Izabella Mikuła – Miejski Konserwator Zabytków, Izabela Siekierzyńska – dyrektor wydziału Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych, Violetta Mazurek – Fundacja Spichlerz Kultury, Igor Rosłoński – pracownik Działu Historii Świdnicy w Muzeum Dawnego Kupiectwa przyznało następujące nagrody:
*w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym
I miejsce – w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym dla:
Dzieci z Grupy „Niedźwiadki”, z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy i ich opiekunek: Karoliny Surmy, Agaty Giedrewicz, Danuty Kasprzak.
II miejsce – w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym dla:
Dzieci z Grupy „Winogrona” z Niepublicznego Przedszkola „Europejska Akademia Dziecka” w Świdnicy i ich opiekunek: Anny Palecznej i Marty Strzyżewskiej.
III miejsce – w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym dla:
Dzieci z Grupy „Krasnale” z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Świdnicy i ich opiekunek: Eweliny Karakulskiej i Joanny Wicher.
Wyróżnienie – Dzieci z Grupy „Biedronki” z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Świdnicy i ich opiekunek: Katarzyny Nitkiewicz, Natalii Brańki, Marii Kuśmierczyk.
*w kategorii dzieci i młodzieży w wieku szkolnym
I miejsce – w kategorii dzieci i młodzieży w wieku szkolnym dla:
Dzieci z Oazy Dzieci Bożych przy Parafii św. Andrzeja Boboli w Świdnicy i ich opiekunek: Kamili Bałdo i Katarzyny Bojnowskiej.
II miejsce – w kategorii dzieci i młodzieży w wieku szkolnym dla:
Sabiny Tomzik, Aleksandry Pietruch, Róży Owczarek z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Świdnicy i ich opiekunki: Kamili Karst.
III miejsce – w kategorii dzieci i młodzieży w wieku szkolnym dla:
Marty Lurki, Dziyany Varanionak, Leny Rodziewicz, Alicji Zajdy, Zuzanny Tylipskiej, Maksyma Hardasha ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy i ich opiekunów: Anety Kachnic i Bartłomieja Mackiewicza.
I wyróżnienie – w kategorii dzieci i młodzieży w wieku szkolnym dla:
Anny Mackiewicz, Hani Kielar, Wiktorii Polis i ich opiekuna Jacka Kielara.
II wyróżnienie – w kategorii dzieci i młodzieży w wieku szkolnym dla:
Nikoli Zborowskiej i Antoniego Tabora z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy i ich opiekunki: Anety Czaprackiej – Sawko.
III wyróżnienie – w kategorii dzieci i młodzieży w wieku szkolnym dla:
Julii Malagi, Magdaleny Dudy, Emilii Lato, Elżbiety Gardzielewskiej, Julii Rudlickiej z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy i ich opiekunki Kamili Karst.
*w kategorii osób dorosłych
I miejsce – w kategorii osób dorosłych dla:
Anny i Marcina Osienienko.
II miejsce – w kategorii osób dorosłych dla:
Agnieszki Janus i Lidii Bojnowskiej.
III miejsce – w kategorii osób dorosłych dla:
Przemysława Smagi.
III miejsce – w kategorii osób dorosłych dla:
Mariusza Kowracha, Cezarego Denesa, Szymona Gładysia, Magdy Wójcik, Martyny Paśko, Sergiusza Kuczyńskiego ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdnicy i ich opiekunki: Katarzyny Kwiatek.
*w kategorii rodzin
I miejsce – w kategorii rodzin dla:
Krzysztofa Pochecia (lat 8), Witolda Pochecia (lat 6) oraz mamy Natalii Pocheć.
II miejsce – w kategorii rodzin dla:
Nina Mackiewicz (lat 7), Anna Mackiewicz (lat 11), oraz taty Bartłomieja Mackiewicza.
III miejsce – w kategorii rodzin dla:
Katarzyny Cierniak (lat 9) oraz dziadka Antoniego Ćwieczkowskiego.
Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bony podarunkowe.