mks polonia świdnicaplay-offsiatkówkasportświdnica

W pogoni za marzeniami – Polonia rozpoczyna fazę play-off

Sezon zasadniczy przeszły jak burza. Na 22 rozegrane spotkania aż 19 z nich zakończyło się zwycięstwem świdniczanek. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej zdają sobie jednak sprawę, że faza play-off rządzi się swoimi prawami i nawet zdecydowany faworyt może polec w starciu z teoretycznie słabszym rywalem. MKS Polonia Świdnica rozpoczyna najważniejszą fazę sezonu. Droga do upragnionego awansu do 1. ligi jest kręta i długa. Czy biało-zielone są w stanie wpisać się złotymi zgłoskami w historii świdnickiego klubu? Odpowiedź poznamy już niedługo. Na pierwszy ogień świdniczanki zmierzą się z TKS Tychy. Pierwszy akt rywalizacji już jutro.

Rywalizacja w pierwszej rundzie play-off będzie się toczyła do dwóch zwycięstw. MKS Polonia Świdnica jako najlepsza drużyna rundy zasadniczej zmierzy się w parze z TKS Tychy (ósma lokata w sezonie zasadniczym). Pierwsze spotkanie odbędzie się w jutro w Tychach. Rewanż 7 kwietnia w Świdnicy. Przy ewentualnym remisie zostanie rozegrany dodatkowy mecz, również w naszym mieście.

1. runda fazy play-off, II liga (grupa 3):
MKS Polonia Świdnica – TKS Tychy
KS Olimpia Jawor – PLKS Pszczyna
KS Częstochowianka Częstochowa – Impel II Wrocław
MSK Mysłowice – MKS Sokół Radzionków
turniej o utrzymanie:
Sokół Katowice – Polonia Łaziska Górne
Polonia Łaziska Górne – KPKS Halemba
KPKS Halemba – Sokół Katowice

Dwie najlepsze ekipy z grupy 3 II zmierzą się z dwoma najlepszymi zespołami grupy I. Tam w rundzie zasadniczej prym wiodła ekipa SMS-u Police, która w 18 meczach zaznała tylko dwóch porażek. Tuż za Policami finiszowały dziewczęta z KS Spójni Stargard. Drugą część turniejowej drabinki będą stanowiły po dwa najlepsze zespoły z grupy 2 oraz 4. Wielki turniej finałowy z udziałem dwóch najlepszych ekip z każdego półfinału odbędzie się w dniach 25-27 maja. Awans do 1 ligi wywalczy zwycięzca całego turnieju oraz prawdopodobnie zespół z drugiego miejsca.

Zobacz również