I ligapiłka ręcznaśkprsportświdnica

ŚKPR sprawi niespodziankę?

Trzeci zespół poprzedniego sezonu i trzeci zespół aktualnej tabeli I ligi – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie stanie na drodze ŚKPR-u Świdnica w 20. kolejce I ligi. Szare Wilki tradycyjnie zapowiadają walkę i proszą kibiców o stworzenie gorącej atmosfery, która wielokrotnie pomagała im w realizowaniu najbardziej trudnych misji. Ciekawy pojedynek już w sobotę, 10 marca o godzinie 19.00 w hali sportowej na osiedlu Zawiszów.

Mecz Olimpią to gratka nie tylko dla świdnickich kibiców, ale również uczestników trzeciej edycji Turnieju Pamięci Jakuba Marcinkowskiego, który z udziałem piętnastu zespołów z Polski od piątku do niedzieli odbędzie się w dwóch halach w Świdnicy. O rywalach podopiecznych Grzegorza Garbacza można pisać niemal wyłącznie w samych superlatywach. To uznana marka. Aktualnie od kilku lat Olimpia gra na parkietach I ligi, ale w nie tak znowu odległej przeszłości występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. W sezonie 2006/2007 Olimpia zameldowała się na czwartym miejscu w lidze, walkę o brąz przegrywając z Vive Kielce.

W aktualnym składzie Ślązaków nie brakuje jednak innych znanych nazwisk. Pierwszą strzelbą zespołu i drugim najlepszym strzelcem ligi jest Arkadiusz Kowalski (105 bramek w 18 spotkaniach). Bardzo dobre statystyki są również udziałem Arkadiusza Miszki (87/17) czy Łukasza Płonki (78/14). Prawda jest jednak taka, że atutem Olimpii jest wyrównana i szeroka kadra. Dotąd Ślązacy wygrali trzynaście z osiemnastu spotkań. Przegrali pięć razy: na wyjazdach w Tarnowie, Radomiu oraz u siebie z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski, MKS-em Wieluń, ASPR-em Zawiadzkie.

W dotychczasowej historii kontaktów obu drużyn Olimpia wygrała siedem meczów, a ŚKPR – dwa. W pierwszym meczu w tym sezonie w Piekarach Olimpia wygrała 35:27. Ostatni triumf świdniczan to sezon 2012/13. We własnej hali Szare Wilki zwyciężyły 37:32. W tamtym meczu zagrali między innymi: Dariusz Bajkiewicz, Kamil Rogaczewski, Mateusz Piędziak, Władysław Makowiejew i Piotr Kijek.

Atrakcje dla kibiców
Meczowi z Olimpią Piekary Śl. będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje: występy cheerleaderek oraz niespodzianki dla kibiców. Nadarzy się okazja zdobycia atrakcyjnych nagród: biletów do kina Cinema 3d, talonów konsumpcyjnych do Multipubu Biała Dama, pizzerii Przesiadka, restauracji Manufaktura, restauracji Kryształowa Gospoda Kuflowa, restauracji Burger Stacja oraz vouchera na usługi z zakresu czyszczenia tapicerek firmy Abluo. Ta ostatnia firma należy do zawodnika naszego klubu, Kamila Rogaczewskiego. Kibiców tradycyjnie będzie zabawiać i zagrzewać do dopingu klubowa maskotka – Szary Wilk.

CO: Mecz I ligi piłki ręcznej: ŚKPR Świdnica – Olimpia MEDEX Piekary Śl.
KIEDY: Sobota, 10.03.2018, godzina 19.00
GDZIE: hala na osiedlu Zawiszów, ul. Galla Anonima 1
BILETY: 5 zł – normalny, dzieci i młodzież co 18 lat – wstęp wolny

20. kolejka (10-11.03)
ŚKPPR Świdnica – Olimpia MEDEX Piekary Śl. (sb. 19.00)
MTS Chrzanów – KSSPR Końskie
Politechnika Anilana Łódź – AZS AWF Biała Podlaska
SPR PWSZ Tarnów – Siódemka Miedź Legnica
KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – Czuwaj Przemyśl 37:33 (17:16)
AZSPR Zawadzkie – MKS Wieluń
Viret CMC Zawiercie– Uniwersytet Radom
Ostrovia Ostrów Wlkp. pauza

źródło: ŚKPR Świdnica

Zobacz również