akcjaPolska za pół ceny

Polska za pół ceny – dołącz do jesiennej edycji

Po raz kolejny Referat Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy zachęca przedsiębiorców, działających w branży turystycznej i gastronomicznej, a także organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego w Świdnicy do włączenia się w ogólnopolską akcję „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Najbliższa jesienna jej odsłona odbędzie się w dniach 5 – 7 października bieżącego roku.

Główną ideą piątej już edycji akcji promocyjnej organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną jest przedłużenie sezonu turystycznego w Polsce oraz zachęcenie Polaków do korzystania z usług turystycznych poza tradycyjnym letnim sezonem wakacyjnym i feriami zimowymi.  Świdnica systematycznie włącza się w jej udział.  W poprzednich odsłonach akcji uczestniczyły m.in. świdnickie restauracje „Manufaktura”, „Kryształowa”, „Piwnica Ratuszowa”, pizzeria  „Da Grasso” oraz Dom Wycieczkowy OSIR.

W tym roku podczas wiosennej edycji w akcję włączyły się także miejskie instytucje ukierunkowane na ruch turystyczny – Muzeum Dawnego Kupiectwa i Wieża Ratuszowa. Nie ukrywam, że liczymy również na kolejnych przedsiębiorców. Szczególnie zachęcam hotelarzy do organizacji atrakcyjnych pakietów pobytowych, które w wielu miejscach kraju w tym okresie mają szczególne wzięcie.  Świdnicę warto „sprzedawać” jako pakiet weekendowy – mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Warunkiem przystąpienia do akcji „Polska za pół ceny” jest przygotowanie pakietu produktów lub usług turystycznych, które zgodnie z regulaminem akcji będą świadczone w czasie jej trwania po niższej cenie oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej organizatora https://polskazobaczwiecej.pl i zaakceptowanie regulaminu  do 26 sierpnia. Tam też można znaleźć wszystkie informacje dotyczące akcji.

Zapraszamy również do kontaktu z Referatem Turystyki, którego zespół z chęcią pomoże stworzyć odpowiedni pakiet, ocenić jego przydatność i atrakcyjność dla turysty czy podpowie, jak go atrakcyjnie sprzedać na zewnątrz. I to nie tylko przy okazji tej akcji, ale również podczas naszych własnych działań, które podejmujemy, by poprawiać ofertę Świdnicy i promować ją jako interesujące miejsce pobytu – dodaje Sylwia Osojca-Kozłowska.

Dzięki akcji „Polska za pół ceny”, ruch turystyczny w miejscowościach biorących w niej udział wzrasta. Im więcej atrakcyjnych pakietów turystycznych zgłosi Świdnica i jej przedsiębiorcy, tym większa szansa na to, że w uznawanym za martwy po zimowym sezonie czasie zainteresują się nami turyści. I przyjadą do nas na weekend. Bo dziedzictwo kulturowe i historyczne Świdnicy można poznawać niezależnie od pory roku.

 

Zobacz również