415 uczestników, 19 zespołów rywalizowało od 2 do 4 kwietnia o zwycięstwo w XV Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych „Wyobraźnia bez granic”. Dzisiaj w teatrze odbyło się wręczenie nagród.
Występy oceniało jury w składzie:
Przewodnicząca– Monika Jamro – przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Świdnicy
oraz członkowie:
Czesława Greś – emerytowana nauczycielka, aktorka – amatorka Grupy Dorosłych Alchemii Teatralnej
Kazimiera Zając – emerytowana nauczycielka, prezes Świdnickiego Stowarzyszenia Amazonek
Przy ocenie spektakli jury wzięło pod uwagę: scenografię, aranżację, grę aktorską dzieci, ogólne wrażenie artystyczne, radość z bycia aktorem oraz swobodę poruszania się po scenie. Po obejrzeniu wszystkich spektakli Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
Statuetkę i główną nagrodę przyznano za spektakl:
– „DWIE DOROTKI” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy – Nagroda – talon o wartości 400zł ,
Pierwsze Wyróżnienie otrzymał zespół z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Świdnicy za przedstawienie „CZERWONY KAPTUREK”- Nagroda – talon o wartości 300zł
Drugie Wyróżnienie otrzymał zespół z Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Prezentek za przedstawienie „BAŚŃ O SMOKU Nagroda – talon o wartości 150zł
Wyróżnienia równorzędne Nagroda – talon o wartości 100zł otrzymały następujące placówki:
1. Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Świdnicy za przedstawienie „ŚPIĄCA KRÓLEWNA”
2. Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” w Świdnicy za przedstawienie „RZEPKA”
3. Przedszkole Miejskie Nr 6 w Świdnicy za przedstawienie „CZERWONY KAPTUREK”
4. Niepubliczne Przedszkole Językowe „Calineczka” w Świdnicy za przedstawienie „CALINECZKA”
5 Przedszkole Miejskie Nr 4 w Świdnicy za przedstawienie „ZMARTWIENIE DESZCZOWEGO KRÓLA”
6.Niepubliczne Przedszkole Językowe „Abracadabra” w Świdnicy za przedstawienie „THE SMARTEST GIANT IN TOWN”
7.Przedszkole Niepubliczne „Wesoła Piątka” w Świdnicy za przedstawienie „W KRAINIE SZCZĘŚCIA”
8. Przedszkole Fundacji „UT UNUM SINT” w Świdnicy za przedstawienie „ SMOK ROCK”
Ponadto jury przyznało wyróżnienia indywidualne:
1.Lilianna Grzebieniak z Przedszkola Miejskiego nr14 za postać”
2.Dominik Synkowski z Przedszkola Miejskiego nr14 za postać „Kota”
3.Ernest Turolski z Przedszkola Miejskiego nr14 za postać „Psa”
4.Katarzyna Leciejewska z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr16 za postać „Afrykańskiego Czerwonego Kapturka”,
5.Adam Koniuch z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 za postać Wilka
6.Nadia Lusa z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr16 za postać „Czerwonego Kapturka”
7.Aleksander Żędzianowski z Przedszkola Miejskiego nr1 za postać „Stracha na wróble”
8. Maria Miłkowska z Przedszkola Niepublicznego „WESOŁA PIĄTKA”
9.Tomasz Bryndza z Przedszkola Miejskiego nr15 za postać Tomka
10.Hanna Knap z Przedszkola Miejskiego nr15 za postać „Kasi”
11.Julia Bończak Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” za postać „Kurki”oraz sesję fotograficzną ufundowaną przez AFT-STUDIO Anna Urbańska –Rafka.
12. Zofia Łata Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” za postać „Narratora”
13. Wiktor Krzak z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać „Króla”
14. Joanna Owczarczyk z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać „Królowej”
15.Hanna Łagoda z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać „Ogrodniczki”
16.Bartosz Cylny z Przedszkola Miejskiego nr3 za postać „Wilka”
17.Stanisław Petlic-Fryc z Przedszkola Miejskiego nr3 za postać „Gajowego”
18.Jakub Rutkowski z Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Prezentek za postać „Króla”
19.Małgorzata Kusideł z Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Prezentek za postać „Szewczyka”
20.Michał Zymczewski z Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 6 za postać „Narratora”
21. Franciszek Rąpała z Niepubliczne Przedszkole Językowe „Abracadabra” za postać „Olbrzyma’
22. Eliza Kielar z Przedszkola Miejskiego nr 6 za postać „Czerwonego Kapturka”
23.Michał Baranowski z Przedszkola Miejskiego nr 6 za postać „Wilka”
24.Aleksandra Łuczak z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Calineczka” za postać „Calineczki’
25. Zofia Kozicka z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Calineczka” za postać
„ Myszki”
26.Julia Blachnik z Przedszkola Niepublicznego „Radosny Delfinek za postać „Dzięcioła”
27.Lena Wielgosz z Przedszkola Fundacji „UT UNUM SINT” za postać „Narratora”
28.Jolanta Walczak z Przedszkola Fundacji „UT UNUM SINT” za postać „Smoka”