Connect with us

Wyszukaj na portalu

6°C Świdnica
mojaswidnica.pl

Aktualności

Gnał Porsche ulicami Świdnicy. Stracił prawo jazdy

foto: KPP Świdnica

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu świdnickiego kontrolując zachowanie kierowców na drodze. Szczególnym nadzorem objęte są odcinki dróg w terenie zabudowanym, gdzie najczęściej pojawiają się piesi i rowerzyści. Niestety, pomimo licznych apeli o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu wciąż nie brakuje kierowców, którzy lekceważą ograniczenia prędkości. Tylko w ciągu ostatniego weekendu policjanci zatrzymali kolejnych amatorów szybkiej jazdy, którym zatrzymano prawo jazdy.

Pamiętajmy, że za każdym z tych zdarzeń kryje się tragedia ludzka. Dotyka ona nie tylko sprawców zdarzeń, ale ich bliskich czy innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, o czym przekonało się kolejnych pięcioro kierowców.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w ciągu ostatniego weekendu zatrzymali czterech kierujących w wieku 21, 24, 30, 55 lat oraz 43-letnią kierującą którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Advertisement. Scroll to continue reading.

2 września tuż przed godziną 12.00 na terenie Świdnicy, 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierując pojazdem marki Opel na ograniczeniu prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 102m/h. Ten kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h.

15 minut później w tym samym miejscu policjanci zatrzymali, 55-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierując pojazdem marki Porsche na ograniczeniu prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 105 km/h. Ten kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h.

Tego samego dnia około godziny 21.40 na terenie Gminy Świdnica w miejscowosci Nowy Jaworów, policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierując pojazdem marki BMW na ograniczeniu prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 124 km/h. Ten kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 74 km/h.

3 września w ręce mundurowych wpadło kolejnych dwóch kierowców, którzy nie respektowali ograniczeń prędkości. Około godziny 12.15 na terenie Świdnicy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. W miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 108 km/h.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Pół godziny później również na terenie Świdnicy policjanci zatrzymali 43-letnią kierującą pojazdem marki Ford. 43-latka przekroczyła dozwoloną prędkość o 52 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, kobieta pędziła z prędkością 102 km/h.

Kierowcy lekceważąc przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami szybkiej jazdy, zostali oni ukarani grzywną w drodze mandatu, a ich konto „zasiliło” 10 punktów karnych. Stracili także prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Zostaw komentarz

Leave a Reply

Advertisement

Facebook

Przeczytaj również

Aktualności

Tego dnia każdy kto odwiedził Szkołę Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy mógł poczuć się jak w bajce. Wszystko za sprawą kreatywnego...

Aktualności

Od ponad pół wieku wspierają się, zarówno w dobrych, jak i złych chwilach. Jedenaście par świętowało w sobotę jubileusz pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się...

Aktualności

Zdecydowana postawa świdnickich policjantów doprowadziła do zatrzymania kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, w trakcie ucieczki uszkodził cztery pojazdy i sprowadził bezpośrednie...

Aktualności

Podczas rutynowego prowadzenia pomiaru prędkości, policjanci zatrzymali kolejnego kierującego który w terenie zabudowanym jechał znacznie szybciej niż pozwalają na to przepisy. 19-letni kierowca przekroczył...

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy, 2023