Alchemia teatralnaświdnica

Alchemia teatralna powraca z nowym projektem! Przed nami odcinek 2.

Sytuacja, w której się znaleźliśmy, każe poszukiwać nowych sposobów kontaktu z widzami i — co za tym idzie — nowych form artystycznego wyrazu. Nawiązując do bogatej w Polsce tradycji teatru telewizji, Świdnicki Ośrodek Kultury uruchamia „Alchemia teatralna TV”, w której dzięki montażowi Kamila Gąszowskiego spotkają się na ekranie obecni i dawni uczestnicy alchemicznych warsztatów. Na zaproszenie do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu odpowiedziały 42 osoby.

Współpracujący od lat z Alchemią teatralną instruktor i reżyser, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Juliusz Chrząstowski, stworzył scenariusz teatralnego serialu na podstawie wyboru wierszy poetów anglosaskich wpisujących się w nurt purnonsensu — absurdalnie zabawnych, zaskakująco śmiesznych, zadziwiających obrazami zrodzonymi z niczym nieskrępowanej wyobraźni. Szereg limeryków, wierszy i wierszyków, epitafiów i żartów słownych, złoży się na wirtualny spektakl wywołujący jednak nie tylko pusty śmiech, ale też skłaniający do refleksji nad sprawami nierozwiązywalnymi.

W drugim odcinku teatralnego serialu „Alchemia teatralna TV” reżyser Juliusz Chrząstowski wraz z montażystą Kamilem Gąszowskim zabierą nas tym razem w świat mediów, któremu podstawiają krzywe zwierciadło. Gafy, wpadki na wizji, emocje, które biorą górę nad profesjonalizmem, wprawiające w konsternację sondy uliczne, goście lekceważący scenariusz, niekończące się uczone dyskusje, ledwo tylko maskowane zniechęcenie — wszystko to znamy z rzeczywistości, ale tutaj, skoncentrowane, ma efekt prawdziwie wybuchowy, a humor miesza się z refleksją nad naszą rzeczywistością.

Premiera nowego odcinka już w czwartek 21 maja o godz. 18.00 na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury na portalu Facebook oraz na jego kanale na YouTube.

Wystąpili: Julia Byra, Zbigniew Curyl, Juliusz Chrząstowski, Patrycja Ćwiertnia, Krzysztof Frączek, Kamil Gąszowski, Czesława Greś, Jacek Iwancz, Angelika Jaśkiewicz, Robert Kaśków, Mariusz Kozłowski, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Marta Majka, Sandra Matyszczyk, Joshek Parkins,  Krzysztof Paruch, Wiktoria Słomińska, Halina Szymańska, Magda Szymańska, Zuzanna Wolińska, Marta Żywicka

Pierwszy odcinek obejrzeć można tutaj:

Dodaj komentarz

Zobacz również