koronawirusświdnicaSzpital latawiec

1000 maseczek trafiło do szpitala Latawiec

1000 sztuk od Urzędu Miejskiego w Świdnicy i blisko 300 maseczek chirurgicznych od mieszkańców, a także środki medyczne, pudełka rękawiczek, fartuchy, kompresy oraz sporo środków dezynfekujących zebranych podczas spontanicznej akcji. Wszystkie te niezbędne rzeczy, we wtorek trafiły do szpitala Latawiec.

Dary w imieniu szpitala odebrał zastępca dyrektora ds. lecznictwa Sławomir Pietrzak, Naczelna Pielęgniarka Małgorzata Tomska oraz Pielęgniarka Oddziałowa Bloku Operacyjnego Kazimiera Kołaczyk.

Nigdy nie sądziłam, że będziemy się znajdować w takiej sytuacji, że pudełka z maseczkami chirurgicznymi będą czymś na wagę złota. Na razie udało nam się ich kupić 1000 i szukamy dalej. Maseczki trafiły do szpitala Latawiec gdzie są bardzo potrzebne. Do zabiegów, do ochrony lekarzy i pielęgniarek, do ochrony wszystkich pracowników szpitala i do ochrony pacjentów. Takich maseczek zużywa się w szpitalu setki dziennie. Stąd też każdy dar i każda pomoc są bezcenne. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel. Dziękuję serdecznie Agnieszce Kortas i wszystkim paniom, które szyją kolejne dostawy maseczek. To jest niewymierna pomoc. To również wyraz solidarności, że w sytuacji zagrożenia, kiedy myślimy o zdrowiu swoim i naszych bliskich jednak jest coś takiego jak wzajemne wsparcie. Apeluję do wszystkich o spokój i rygorystyczne stosowanie się do wszystkich zaleceń, które chronią nasze zdrowie oraz życie – mówi prezydent Świdnicy Beata MoskalSłaniewska.

foto: UM Świdnica

Dodaj komentarz

Zobacz również