Europejska Akademia Dzieckaprzedszkoleurodziny

10. urodziny Przedszkola Europejska Akademia Dziecka (foto)

– Początki nie były łatwe, ale udało się – przedszkole zostało dobrze przyjęte przez rodziców i dzieci i dziś mija 10. rok naszej działalności – mówi Daria Michalska, współprowadząca placówkę.

Przedszkole Europejska Akademia Dziecka świętuje właśnie 10-lecie swojego istnienia na oświatowej mapie Świdnicy. Uroczysty jubileusz odbył się dzisiaj w teatrze. – To pierwsze przedszkole, którego jestem współtwórca. Początki nie były łatwe. Udowodniliśmy jednak, że rodzice mogą bez obaw realizować się zawodowo, zostawiając dzieci w bezpiecznym miejscu, w miejscu kreatywnej pracy, miejscu, które jest jak dom. Owoce dojrzewają w słońcu, a ludzie w cieple i miłości – mówiła Daria Michalska, współprowadząca placówkę.Na sukces dziecka pracuje równolegle wielu nauczycieli, instruktorów. Inwestowanie w dziecko od najmłodszych lat to wychowywanie dziecka otwartego na świat. – Serdecznie gratuluję. 10 lat to długi okres czasu. Chcę zapewnić, że zawsze będziecie mogli liczyć na współpracę z miastem – mówił Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy. – Chcę przekazać słowa uznania i gratulacji. Dokonaliście wielkich czynów. Tu dzieci rozwijają się. Tak jak je przygotujecie, potem trafiają do szkół podstawowych, a dalej do średnich – gratulowała Alicja Synowska, członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

*******************************

Niepubliczne Przedszkole Europejska Akademia Dziecka w Świdnicy w czasie minionych 10 lat ustawicznie się rozwijało i przeobrażało, dostosowując się do poszczególnych etapów rozwoju psychofizycznego dziecka, jego umiejętności i możliwości. Oferta edukacyjna przedszkola adresowana jest do rodziców dzieci o bardzo zróżnicowanych i wysokich potrzebach i możliwościach. Jest także odpowiedzią na zdiagnozowane potrzeby rynku usług edukacyjnych. Przedszkole cieszy się ciągłym zainteresowaniem rodziców, kolejne roczniki dzieci znajdują tu szeroki wachlarz różnorodnych zajęć, które dają im możliwość wszechstronnego rozwoju, ale tym samym pozwalają na bezstresowe rozpoczęcie edukacji w szkole, a także zminimalizowanie problemu adaptacji przedszkolnej poprzez kontakt z rówieśnikami, zabawy integrujące grupę, atmosferę wspaniałej zabawy i wzajemnej akceptacji.

Europejska Akademia Dziecka zatrudnia wykwalifikowanych pedagogów pracujących od lat z dziećmi. Prowadząc zajęcia w różnych grupach wiekowych, potrafią oni dostosować się do indywidualnych możliwości dziecka, motywują do pracy dzieci nieśmiałe, z problemami,
a także rozwijają zainteresowania dzieci zdolnych. Zadaniem przedszkola jest wspieranie dzieci w odkrywaniu własnych możliwości, potrzeb i potencjału.

Przedszkole wyróżnia innowacyjność  i ilość zajęć edukacyjnych w formie akademii, takich jak: Akademia Sportu (judo, tenis, basen, narty), Akademia Poprawnej Wymowy, Języka Pozawerbalnego, Akademia Logicznego Myślenia, Akademia Inżynierii oraz Akademia Dyplomacji.

Zobacz również