krystyna lasekmaseczki dla seniorówświdnicaUniwersytet III Wieku

10 tysięcy darmowych maseczek dla świdnickich seniorów! [foto]

W czwartek, 19 listopada w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy, Krystyna Lasek, wiceprezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przekazała tysiące maseczek dla seniorów.

Sześć tysięcy maseczek zostało przekazane przedstawicielom Świdnickich Amazonek, Dziennego Domu „Senior-Wigor”, Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Związku Emerytów i Rencistów. Kolejne cztery tysiące jest w drodze. – Maseczki zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Producent zapewnia, że ich skuteczność ochrony przeciwwirusowej to ponad 90 procent. Świdniccy seniorzy otrzymali je bezpłatnie, od jednej z wiodących firm, która zajmuje się produkcją maseczek. Fundator chce pozostać anonimowy. Zwróciliśmy się do Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. Tam nas poinformowano, że maseczka maseczce nierówna. Rożne maseczki w różnym stopniu chronią przed wirusami i bakteriami. Otrzymaliśmy również kontakt do firm, które zajmują się produkcją dobrych jakościowo maseczek. Zwróciliśmy się z prośbą o ufundowanie maseczek. Jeśli senior nosi maseczkę to niech ona skutecznie chroni przed zakażeniem – tłumaczy Anna Kundzicz ze Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Maseczki, które otrzymali seniorzy zapewniają ponad 90 procentową ochronę przed wirusami i bakteriami. – Od kilku miesięcy zmagamy się z problemem małej ilości maseczek o wysokiej skuteczności ochronnej, ponieważ są to jednak nie małe koszty. Te, które otrzymaliśmy bezpłatnie są bardzo dobrej jakości ponadto łatwo się w nich oddycha. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tą pomoc , ale to i tak jest kropla w morzu potrzeb – informuje Krystyna Lasek, wiceprezes Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pani Krystyna podkreśliła również drugi, bardzo ważny aspekt rozdawania maseczek seniorom – Aspekt psychologiczny związany z otrzymaniem takiej maseczki jest bardzo istotny. Sygnalizujemy seniorom: jesteście dla nas ważni, jesteście potrzebni i wspierajmy się wzajemnie – dodaje Krystyna Lasek.

Maseczki ochronne trafią również do Stowarzyszenia Świdnickich Amazonek, które liczy 42 osoby. – To naprawdę wspaniała wiadomość, że otrzymaliśmy maseczki. Roześlemy je i podzielimy pomiędzy naszych seniorów. Wyjaśnimy również jak je prawidłowo nosić – mówi Kazimiera Zając, prezes Świdnickich Amazonek.

Wiceprezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski osobiście zapewniał seniorów o wsparciu – Każda maseczka jest teraz na wagę złota. Zwracajmy uwagę na to, co dzieje się w naszym otoczeniu. Zwracajmy uwagę na seniorów, często samotnych, w trudnej sytuacji – sygnalizujmy ich trudne położenie – zaznaczył wiceprezydent Chojnowski.

Leave a Reply

Zobacz również