nietrzeźwipolicja

Zabrali pijanemu kierowcy kluczyki

Dzięki czujnej i wzorowej postawie trójki mieszkańców gminy Świdnica zatrzymano nietrzeźwego kierującego. 38-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj, tuż po godz. 1:00 w nocy trójka osób zwróciła uwagę na pojazd marki Audi, którego tor jazdy, a także brawura kierującego mogła wskazywać na to, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Kiedy mężczyzna zatrzymał się, by porozmawiać z napotkanymi osobami, te wyczuły od mężczyzny woń alkoholu z ust. W związku z czym mężczyźnie odebrali kluczyki, a o swoich podejrzeniach niezwłocznie powiadomili oficera dyżurnego świdnickiej komendy.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia zgłaszających. 38-latek, który kierował samochodem, miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz 38-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również