narkotykipolicjazatrzymanie

Rowerzysta z narkotykami

Na widok patrolujących ulicę policjantów zaczął się dziwnie zachowywać. Kontrola ujawniła, że mężczyzna miał przy sobie marihuanę.
Do zatrzymania mężczyzny doszło 9 września w godzinach wieczornych. Podczas patrolu rejonu miasta Świdnica, policjanci na jednej z ulic zauważyli mężczyznę jadącego rowerem, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać, przyśpieszać, a w pewnym momencie w sposób nielogiczny zaczął zmieniać kierunki jazdy. Nerwowe zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy 30-latku kilka porcji suszu roślinnego. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana.

W toku dalszych czynności w trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w szafie zwiniętą kilkukrotnie folię, w środku której znajdowały się 2 woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, iż zabezpieczona substancja to marihuana.

Łącznie zabezpieczono blisko 185 porcji tego narkotyku. O dalszym losie 30-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego zdecyduje sąd.

Zobacz również