„Olimpiada sportowa nie zna granic"OSiR Świdnicasport

Olimpiadę czas zacząć! [foto]

Blisko 2000 uczniów ze świdnickich szkół podstawowych wraz z rówieśnikami z czeskiego Trutnova rozpoczęło rywalizację w ramach projektu „Olimpiada sportowa nie zna granic”. Młodzi zawodnicy aż do środy będą rywalizować w kilkunastu specjalnie przygotowanych dyscyplinach sportowych. Za nami uroczyste otwarcie zawodów, które w poniedziałek rano odbyło się na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego. 

Na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji młodzi Polacy i czterdziestu Czechów zainaugurowali dziś rywalizację w lekkoatletyce, piłce nożnej, tenisie stołowym, piłce siatkowej, koszykówce, biegach przełajowych czy strzelectwie. Nie zabraknie też akcentu wodnego. Na zalewie Witoszówka odbywają się zawody kajakowe. Wstęp na wszystkie zawody jest wolny. Ceremonia zakończenia zawodów odbędzie się w środę o godz. 15.00 na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego przy ul. Śląskiej.

Sportowa olimpiada dla dzieci to kolejny przykład współpracy Świdnicy z partnerskim Trutnovem. Projekt wartości ponad 23 tysięcy euro współfinansowany jest ze środków samorządów Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Po stronie świdnickiej realizatorem zadania jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Administratorem projektu jest Waldemar Kurek.

foto: Daniel Gębala

Zobacz również