nietrzeźwypolicjazakazzatrzymanie

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Nietrzeźwy, bez prawa jazdy, z zakazem prowadzenia pojazdu, próbował uciec przed patrolem policji. Teraz 56-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.
Policjanci patrolujący rejon gminy Marcinowice zauważyli samochód osobowy marki AUDI. Pojazdem tym  poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci, chcąc zweryfikować swoje podejrzenia, nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ale ani sygnały świetlne ani dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz, rozpoczął on ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za kierującym Audi oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego.

Pirat drogowy, którym okazał się 56 -letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, szybko został zatrzymany. Policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie.
Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że 56-latek posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami aktywny do maja 2019 oraz wobec w/w wydano również decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Zobacz również