Acro Club Świdnicaakrobatyka

Medalowe żniwa Acro Club Świdnica

Rozegrane w niedzielę, 2 grudnia Mistrzostwa Dolnego Śląska w Akrobatyce Sportowej zakończyły się kolejnym sukcesem zawodników nowo powstałego UKS Acro Club Świdnica – w klasyfikacji drużynowej został on najlepszym klubem akrobatycznym w Świdnicy i drugim na Dolnym Śląsku.

Zawodnicy UKS Acro Club Świdnica zgarnęli na mistrzostwach aż pięć złotych medali i dwa srebrne, co drużynowo dało im drugie miejsce, a pierwsze wśród klubów ze Świdnicy. Najlepszy w klasyfikacji okazał się ZTA Aurum Złotoryja, a na trzecim miejscu, za Acro Club Świdnica uplasował się MKS Polonia Świdnica.

Przypomnijmy, że Acro Club Świdnica został zarejestrowany i oficjalnie rozpoczął działalność 31 października tego roku. Na swoim koncie ma już wysokie, drugie miejsce na rozegranym w listopadzie X Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Trampolinie. Tym razem, podczas rozegranych w Świdnicy mistrzostw, zawodnicy klubu aż dwa razy stawali na drugim podium i pięć razy na najwyższym. Złote medale zdobyły dwójki Zuzanna Cieślak i Nikola Legiejew, Julian Fortuna i Filip Przyborowski oraz Hanna Czoch i Malwina Kulig, a także trójki w składzie Zofia Kowal, Aleksandra Żygadło, Nikola Fedorowicz oraz Roksana Niedziałkowska, Amelia Cieślak, Karolina Kozieł. Srebrne medale z kolei wywalczyły dwójki Sara Trzyna i Marika Rudnicka oraz Wiktora Przerwa i Julia Ingram. Ostatnia reprezentująca barwy klubu dwójka Nina Kołakowska i Kornelia Borowy uplasowała się również na wysokim, czwartym miejscu. – Mamy świetnych zawodników, a współpraca pomiędzy ich rodzicami a zarządem układa się wzorowo, co przynosi wspaniałe efekty właśnie w postaci medali – mówi Anna Kozieł, trener zawodników Acro Club Świdnica.

Nie spodziewaliśmy się, że sukcesy przyjdą tak szybko, ale jesteśmy niezmiernie dumni z naszych zawodników – dodaje Monika KrawczykRudnicka, prezes zarządu klubu. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku również wielokrotnie będziemy mogli chwalić się tak dobrymi wiadomościami.

Acro Club Świdnica

Zobacz również