Liga niezwykłych umysłówSP nr 1zalogowani

Liga Niezwykłych Umysłów oknem na (Wszech)ŚWIAT!

Świdnicka Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Świdnicy jako liderzy świdnickiej LNU otrzymała zaproszenie do udziału w 8th Annual Meet-Up The Top500 Innovators Association Polish-American Innovation Bridge (Pami) „Beyond Imagination” – When The Innovation Come True” (8. Spotkanie Stowarzyszenia TOP 500 Pionierów – Polsko-Amerykański Most Innowacyjny „Ponad wyobraźnią – Kiedy innowacje stają się rzeczywistością”), organizowanym przez Politechnikę Wrocławską.
Liga Niezwykłych Umysłów jest oficjalnym partnerem wydarzenia, wspólnie z m.in. U.S. Embassy Warsaw, British Embassy Warsaw.

Najmłodsi laureaci „Moon Expedition” (amerykańsko-polskiej ekspedycji na księżyc!) to bracia Adrian i Wojciech Bętkowscy! „Moon Expedition” to cała misja złożona z dziesięciu zadań programistycznych. Ligowicze musieli wykazać się znajomością języków programowania C++ i SQL, kojarzenia faktów, znajdowaniem się w sytuacjach nietypowych, a nawet wiedzą z zakresu chemii – misja bowiem odbyła się w celu eksploracji helu-3 na Księżycu!
Nie było łatwo… Adrianowi i Wojtkowi Bętkowskim udało się z sukcesem „odpalić rakietę” – czyli szybko i poprawnie rozwiązać zadania.

Do Wrocławia udała się reprezentacja szkolnej drużyny Ligi Niezwykłych Umysłów w składzie: Adrian i Wojciech Bętkowscy, Grzegorz Gałczyński, Adam Rycak i Rafał Wiszniowski. Mentorem i opiekunem grupy w szkole jest Krzysztof Marszałek.

Oprócz odebrania dyplomów, uczniowie wzięli udział w wykładzie profesora matematyki Uniwersytetu San Francisco A. Goetza pt. „Catch a moment. Childhood passions and the perseverance in repeated failures”. Przed wykładem grupa rozmawiała z Henkiel Lynne z Startup Ecosystems group at EI2, Georgia Institute of Technology, co było okazją do nawiązania pierwszych międzynarodowych kontaktów z naukowcami amerykańskimi.

foto: UM Świdnica

Zobacz również