kawkaśródmieścieutrudnienia

Kawka poszerza zasięg, możliwe utrudnienia

Zgodnie z planem, wykorzystując mniejszy ruch drogowy podczas wakacji, ciepło systemowe wkracza na świdnicką starówkę. W rejonie ul. Pułaskiego, Mennickiej i Klasztornej będzie zakopywany ciepłociąg, który wyeliminuje kolejne kopcące kominy.
Od 16 lipca do końca miesiąca nie będzie możliwy przejazd ul. Mennicką, na czas prac budowlanych i odtworzenia nawierzchni wyznaczone zostały objazdy.
W dniach 16-25 lipca utrudnione będzie poruszanie się ul. Klasztorną, która de facto jest ciągiem pieszym łączącym ul. Pułaskiego z Długą. Przejście nad wykopem będzie zapewnione specjalną kładką.
Na ul. Pułaskiego prace związane z zajęciem części jezdni rozpoczną się 20 lipca i w pięciu turach potrwają do 10 sierpnia. W organizacji ruchu nie przewidziano zamknięcia tej ulicy, planuje się jedynie zwężenia, ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz wyłączenie części miejsc parkingowych – te ostatnie już od 16 lipca.
– Prosimy wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość, a kierowców uczulamy na zmiany w oznakowaniu w tym rejonie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by dolegliwość inwestycji trwała jak najkrócej – mówi Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy MZEC Świdnica.

Zobacz również