policjaprawo jazdyprzekroczenie prędkości

Gnał przez Świdnicę z setką na liczniku

Policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Pirat drogowy gnał bowiem z prędkością aż 103 km/h. Poza mandatem i punktami karnymi stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w czasie codziennej służby przeprowadzają szereg kontroli drogowych w związku z przekroczeniem prędkości. Jak pokazują statystyki, bardzo często właśnie nadmierna prędkość staje się przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.
Niestety, pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę kierowcy wciąż zatrzymywani są w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, potwierdza to kolejny przypadek odebrania prawa jazdy 25-letniemu mężczyźnie, który w obszarze zabudowanym, na terenie Świdnicy, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h jechał o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Mężczyzna, kierując samochodem osobowym marki VW Golf, przekroczył dozwoloną prędkość o  53km/h.
Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych oraz co chyba najbardziej dotkliwe, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Zobacz również