II ligamks polonia świdnicasiatkówka

Emocjonalny rollercoaster na koniec sezonu! [foto]

Sobotnie spotkanie między Polonią Świdnica i Częstochowianką Częstochowa z pewnością na długo zapadnie w pamięci kibiców lokalnej siatkówki. Nie brakowało sporej dawki emocji, świetnych wymian, fantastycznych obron i kilku bardzo kontrowersyjnych decyzji sędziowskich. Niestety, ostatecznie to Częstochowianka wygrała 3:1, a całą rywalizację 3:0. Dla Polonii to koniec sezonu 2018/2019, ale za postawę w ostatnim meczu podopieczne Magdaleny Sadowskiej zasłużyły na brawa. 

Mecz, który wyjątkowo został rozegrany w hali sportowej przy ul. Pionierów rozpoczął się ”zgodnie z planem”. W pierwszej partii zespół spod Jasnej Góry narzucił swój styl gry, przy okazji wykorzystując każdy błąd po stronie gospodyń. Ostatecznie Częstochowianka wygrała pierwszego seta do 15. Druga odsłona spotkania to diametralna zmiana gry biało-zielonych. Polonistki grały z polotem, poprawiły swoje zagrywki, a w ataku nie do zatrzymania była Ewa Woźniak. Po dwóch setach był remis 1:1. Trzecia partia to walka punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała Częstochowianka wygrywając do 22. Jednak największe emocje dostarczył set czwarty. Częstochowianka szybko zbudowała kilkupunktową przewagę i wydawało się, że spokojnie doprowadzi do końca meczu. Nic bardziej mylnego! W końcówce Polonia zdobyła kilka punktów z rzędu doprowadzając tym samym do remisu. Nie obyło się bez kontrowersyjnych decyzji sędziowskich, które tak na prawdę krzywdziły oba zespoły. Ostatecznie po nerwowej końcówce Częstochowianka wygrała seta do 24, a całe spotkanie 3:1 przypieczętowując tym samym swój awans do kolejnej rundy fazy play-off.

MKS Polonia Świdnica – Częstochowianka Częstochowa 1:3 (15:25, 25:19, 22:25, 24:26)
wynik rywalizacji 0:3 – awans Częstochowianka

MKS Polonia: Śmidowicz (k), Woźniak, Bojko, Kania, Kołodziejczak, Armelle Fernandez, Gałązka (l) oraz Liwuś, Jewiarz, Pawleta

Pozostałe spotkania:
Sobieski Oława – ASOTRA Płomień Sosnowiec 2:3
wynik rywalizacji 0:3 – awans Płomień

MKS II Dąbrowa Górnicza – PLKS Pszczyna 1:3
wynik rywalizacji 0:3 – awans PLKS Pszczyna

UKS Jedynka Siewierz – KS Olimpia Jawor 0:3
wynik rywalizacji 0:3 – awans Olimpia

pary kolejnej rundy:
ASOTRA Płomień Sosnowiec – KS Olimpia Jawor
Częstochowianka Częstochowa – PLKS Pszczyna

foto: Daniel Gębala

Zobacz również