II ligaśkpr świdnicasport

Do Świdnicy przyjeżdża lider II ligi piłki ręcznej. ŚKPR czeka ciężki bój!

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa rewelacyjny beniaminek – Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – zawita do Świdnicy w ramach 9. kolejki II ligi. Czy Szare Wilki obronią swoją twierdzę, w której w tym sezonie jeszcze nie straciły punktu? Starcie z liderem tabeli już w sobotę, 16 listopada, o godz. 17.00 w hali Zawiszów im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno.

Gorzyce Wielkie to nowy punkt na mapie polskiego handballu. Wieś leżąca niemal na przedmieściach Ostrowa Wielkopolskiego liczy niespełna 2,5 tysiąca mieszkańców. Zespół tworzą gracze w przeszłości związani przede wszystkim z Ostrovią, ale także innymi wielkopolskimi klubami. W kadrze nie brakuje doświadczonych graczy o znanych nazwiskach, z braćmi Dutkiewiczami na czele. Skrzydłowy Paweł jest aktualnie najlepszym strzelcem II ligi. W ośmiu meczach rzucił aż 83 bramki!

Osiągane przez Szczypiorniak wyniki nie są więc zaskoczeniem. Już przed rozpoczęciem sezonu w środowisku mówiło się, że ten zespół będzie jednym z głównych pretendentów do awansu. Rozgrywki tylko to potwierdzają. Po ośmiu kolejkach Szczypiorniak ma na koncie komplet zwycięstw. Chyba najcenniejszą wygraną była ta w drugiej kolejce, gdy na wyjeździe zawodnicy z Gorzyc pokonali 27:25 Żagiew Dzierżoniów. Gorzyczanie wygrali już także z ekipami z Oleśnicy, Wolsztyna, Legnicy, Świebodzina, Kościana, Nowej Soli i Brzegu.

Nie ma wątpliwości, że przed świdniczanami bardzo trudny mecz. Można spodziewać się zaciętej walki. Podopieczni Krzysztofa Terebuna z pewnością nie stoją na straconej pozycji, a dodatkową mobilizacją jest świadomość, że jako pierwsi w lidze mogą rywalom zabrać punkty. Przy wsparciu świdnickich kibiców wszystko jest możliwe!

Meczowi ze Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie będą towarzyszyły atrakcje: konkursy dla kibiców, w których jest okazja zdobycia atrakcyjnych nagród: biletów do kina Cinema 3d, voucherów na zniżki na kurs prawa jazdy w Akademii Nauki Jazdy RobLech, talonów konsumpcyjnych do pizzerii Przesiadka i restauracji Burger Stacja.

Kibiców tradycyjnie będzie zabawiać i zagrzewać do dopingu klubowa maskotka – Szary Wilk.

CO? Mecz II ligi piłki ręcznej: ŚKPR Świdnica – Szczypiorniak Gorzyce Wielkie
KIEDY? Sobota, 16.11.2019 r., godz. 17.00
GDZIE? hala na osiedlu Zawiszów, ul. Galla Anonima 1
BILETY: 5 zł – normalny, dzieci i młodzież do 18 lat – wstęp wolny

9. kolejka (16-17.11)
ŚKPR Świdnica – Szczypiorniak Gorzyce Wielkie
Tęcza Kościan – Wolsztyniak
Trójka Nowa Sól – Zew Świebodzin
Orlik Brzeg – EUCO UKS Dziewiątka Legnica
Sparta Oborniki Wlkp. – Żagiew Dzierżoniów
Moto Jelcz Oława – SPR Oleśnica
GOKiS Kąty Wrocławskie – pauzuje

Zobacz również