policjazatrzymanie

Zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców

W miniony weekend na drogach powiatu świdnickiego policjanci zatrzymali aż czterech kierowców „na podwójnym gazie”.

W piątek 13 września funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy  zatrzymali na terenie Świdnicy  27-letniego kierującego samochodem osobowym marki VW Golf. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna kierował, mając blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie.  Ale to nie jedyne, co 27-latek miał na sumieniu, bowiem w czasie kontroli policjanci ujawnili przy mężczyźnie kilka porcji amfetaminy.

Tego samego dnia na ternie Świdnicy oraz gminy Świdnica zatrzymanych zostało jeszcze 2 nietrzeźwych kierujących. 35-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, kiedy kierował samochodem osobowym marki Audi. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad 2,1  promila alkoholu w organizmie. A przed północą na terenie gminy Świdnica funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie oraz Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali 35-latka, który kierował samochodem osobowym marki Fiat Punto w stanie nietrzeźwości. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę 14 września policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 41-latka, który w stanie nietrzeźwości – 1,2 promila alkoholu w organizmie, kierował samochodem osobowym marki Ford i na drodze K5 doprowadził do zdarzenia drogowego z pojazdem marki Dacia. W wyniku tego kierujący samochodu Dacia doznał obrażeń ciała, skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej dni 7.

Teraz mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Zobacz również