karty seniorazniżki

Ogólnopolska Karta Seniora dla świdniczan (FOTO)

Zniżki na wypoczynek w uzdrowiskach, tańsze wyjazdy, zabiegi kosmetyczne czy też usługi restauracyjne – to tylko niektóre udogodnienia dostępne z Ogólnopolską Kartą Seniora. Pierwsze karty trafiły już do rąk świdnickich seniorów.

Przygotowano 1000 sztuk kart. Pierwsze z nich uroczyście wręczone zostały  przez prezydent Świdnicy, Beatę Moskal-Słaniewską w poniedziałek, 12 lutego podczas XIX Biesiady u Babuni i Dziadunia w klubie Bolko w Świdnicy.  A od wtorku, 13 lutego, każdy świdniczanin, który skończył 60 lat może przystąpić do programu i bezpłatnie wyrobić własną kartę. Jest ona bezterminowa i bezpłatna. W tym celu należy zgłosić się do Dziennego Domu „Senior-WIGOR” przy ulicy Saperów 27 w Świdnicy, od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 16.00 i wypełnić stosowny wniosek. Szczegółowe informacje na ten temat udzielane są pod numerem telefonu 74/ 853 83 20.

Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego roku miasto Świdnica podpisało ze Stowarzyszeniem Manko z Krakowa porozumienie, na mocy którego może wydawać swoim mieszkańcom Ogólnopolską Kartę Seniora w edycji lokalnej, ale ważnej na obszarze całego kraju. Kartę taką posiada już ponad 130 tysięcy seniorów. Dzięki niej mogą oni korzystać ze zniżek w ponad 1 tys. 100 punktach, instytucjach oraz ośrodkach zdrowia w całej Polsce, a przedsiębiorcy zgłaszający się do tego programu uzyskują bezpłatną promocję proponowanych przez siebie usług i towarów. Wśród firm, które przystąpiły do programu, znajdują się między innymi: uzdrowiska, ośrodki rehabilitacyjne, instytucje kultury, sklepy, restauracje i punkty usługowe.

Szczegółowa lista partnerów Karty Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl.

Nadal świdniczanie mogą także wyrabiać i korzystać ze Świdnickiej Karty Seniora. Do tej pory z takiej możliwości skorzystało już prawie 2 tysiące osób.  Uprawnia ona do korzystania z ulg i rabatów przy zakupie usług i towarów, czy też uczestnictwa w imprezach kulturalnych i sportowych. Oprócz miejskich jednostek, czyli ŚOSiR-u, ŚOK-u, Muzeum Dawnego Kupiectwa, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna & Księstwo Świdnicko-Jaworski na liście partnerów znajdują się m.in.: lokale gastronomiczne, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, optyczne, gabinety masażu. To również szeroki zakres rabatów na usługi medyczne, czyli zabiegi rehabilitacyjne, wizyty u specjalistów, zakup leków, to także zniżki na zorganizowane wyjazdy wypoczynkowe i sanatoryjne. Współpracują z urzędem także właściciele świdnickich sklepów z różnorodnym asortymentem, zachęcając seniorów do zakupów w promocyjnych cenach. Na stronie www.senior-wigor.swidnica.pl opublikowana jest lista wszystkich partnerów wraz z krótkim opisem działalności i informacją o zadeklarowanych rabatach.

Zobacz również