nietrzeźwipolicjazatrzymani

Czterech kierowców “na podwójnym gazie”

Tylko w ciągu ostatniego weekendu świdniccy policjanci zatrzymali czterech kierujących „na podwójnym gazie”.

W piątek 22 czerwca,  świdniccy policjanci podjęli interwencję wobec 32-letniego kierowcy, który znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym marki Honda. Badanie wykazało, że miał blisko 1,5  promila alkoholu w organizmie. W sobotę 23 czerwca funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego  świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego kierującego, który mając blisko promil alkoholu w organizmie kierował motorowerem.
Kolejny amator jazdy na tzw. podwójnym gazie został zatrzymany tego samego dnia. Kierującym okazał się 34-letni mężczyzna. W tym przypadku policjanci również zweryfikowali jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,9 promila alkoholu w jego organizmie.
W niedzielę 24 czerwca, policjanci Ruchu Drogowego podjęli interwencję wobec 65-letniego kierowcy, który, znajdując się w stanie nietrzeźwości, kierował samochodem osobowym marki Fiat. Badanie wykazało, że miał ponad 1,1 promila w organizmie.

W każdym z wymienionych przypadków policjanci uniemożliwili kierującym dalszą jazdę. O dalszym losie kierujących na „podwójnym gazie” zadecyduje sąd. Świdniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę. Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.

Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego, bo wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach, dlatego….  nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy REAGUJMY!!!

Zobacz również