Jak co roku, 16 kwietnia w Dniu Sapera w Świdnicy odbyła się uroczystość związana z obchodami tej daty, która dedykowana jest bohaterskim saperom poległym na frontach II Wojny Światowej, poległym podczas rozminowywania kraju po II wojnie światowej oraz tym, którzy przez lata służyli społeczeństwu w okolicznych jednostkach.
Tradycyjnie pamięć tę uczczono pod Pomnikiem Sapera przy ul. Saperów w Świdnicy rozpoczynając od Hymnu Narodowego. Przytoczone zostały historie poległych saperów a także samego pomnika przy ul. Saperów.
Obchody zakończyły się złożeniem symbolicznych kwiatów pod pomnikiem.
Na uroczystość zaprosili: społeczność Szkoły Podstawowej nr 105 i III Liceum Ogólnokształcącego, władze samorządowe miasta, gminy i powiatu świdnickiego
oraz Związek Żołnierzy Wojska Polskiego.
Ponadto udział w spotkaniu 16 kwietnia wzięli udział przedstawiciele Młodzieżowego Domu Kultury, Polskiego Czerwonego Krzyża, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, służb mundurowych, harcerstwa, młodzieży, delegacje Związków Kombatanckich, żołnierzy i stowarzyszeń oraz seniorzy.













































