Ruszyły rozgrywki w Dolnośląskiej Lidze Chłopców – najmłodszej kategorii wiekowej. Wyniki nie są tu najważniejsze, bo młodzi mają przede wszystkim uczyć się i cieszyć grą. Ale jeśli przy okazji wygrywają, to ta radość z gry jest podwójna!
Na turnieju w Legnicy młodzi podopieczni trenerki Justyny Słowik pokonali 21:12 Acana Moto-Jelcz Oława i 24:22 Zagłębie SMS Lubin.
– Jestem dumna z chłopaków, bo dla kilku był to pierwszy turniej w życiu. Zagrali i nawet rzucili pierwsze bramki chłopcy z rocznika 2017! W tej kategorii grą się trochę inaczej – jest mniejsze boisko, mniejsze bramki, bez stałych bramkarzy, w ataku grą się cały czas w przewadze liczebnej, a w obronie w „osłabieniu”. Wciąż się tego systemu uczymy, ale już wygląda to nieźle – dziś byliśmy najlepsi na tym turnieju – komentuje Justyna Słowik.
ŚKPR III Świdnica – Zagłębie SMS Lubin 24:22 (14:9)
ŚKPR III: W. Kopeć 9, I. Ożóg 7, A. Kozar 4, Żyła 2, Śmigasiewicz 1, Bryk 1, M. Kuźdub, Kułakowski, Bialik, Czerwiński
ŚKPR III Świdnica – Acana Moto-Jelcz Oława 21:12 (12:3)
ŚKPR III: I. Ożóg 11, W. Kopeć 7, M. Kuźdub 1, Kułakowski 1, Żyła 1, A. Kozar 1, Śmigasiewicz, Bryk, Bialik, Czerwiński
4°C Świdnica





























Pobierz ostatnie wydanie biuletynu Moja Świdnica
