Przychodzą w pojedynkę lub w parach, udają urzędników i namawiają do podpisania umowy na dofinansowanie wymiany pieców w ramach programów Ciepłe Mieszkanie lub Czyste Powietrze. To oszuści.
Coraz więcej osób, zgłasza podobne incydenty nt. odwiedzających ich domy osoby podające się za urzędników. Sytuacje takie odnotowano w Gminie Żarów.
– Informujemy, że Gmina Żarów nie współpracuje z żadną firmą zewnętrzną w tym zakresie. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie nie kontaktują się telefonicznie z mieszkańcami w celu umówienia wizyty i przygotowania wniosku o dofinansowanie. Tym samym każda próba takiego kontaktu powinna wzbudzić czujność i zostać zweryfikowana bezpośrednio na policji – czytamy na stronie internetowej Gminy Żarów.
W związku z coraz liczniejszymi zgłoszeniami, apelujemy do wszystkich mieszkańców o rozwagę, czujność i odpowiedzialność w obliczu pojawiających się prób oszustw.
Fałszywi urzędnicy wykorzystują zaufanie społeczne, jakie budzi program „Czyste Powietrze”, by wyłudzać dane osobowe i potencjalnie narażać mieszkańców na straty finansowe.
