Irek GłykNoce Jazzoweświdnica

Przed nami niezwykłe jazzowe koncerty

Noce Jazzowe na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń kulturalnych. Mimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, przed nami kilka niezwykłych koncertów, głównie w plenerze.

20 września na kolejny poranek jazzowy zabiorą nas Irek Głyk i Piotr Matusik. Irek Głyk to ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer. Od dziecka zainteresowany muzyką, z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music. Zdobywca wielu nagród na konkursach. Jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Natalia Niemen, Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Paweł Tomaszewski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela, Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson – to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać.

Piotr Matusik to pianista, kompozytor. Urodzony 5 czerwca 1991 roku w Bielsku-Białej. Absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. dr hab. Wojciecha Niedzieli. Znakomicie odnajduje się w roli sidemana w akustyczno – jazzowym kwartecie skrzypka Bartosza Dworaka podobnie jak w roli lidera zespołu Piotr Matusik Quartet wykonując kompozycje Chicka Corei. Poza jazzem zajmuje się również muzyką alternatywną, elektroniczną.

Najbliższe wydarzenia:

18.09.2020, godz. 16.30 – (podwieczorek)  Joachim Mencel: koncert na pianino i lirę korbową.
Patio Restauracji RYNEK43 w Świdnicy. Rezerwacja miejsc i potwierdzenia: arte.jazz@onet.pl

19.09.2020, godz. 12.00-14.00 – „Chopin pod Wieżą Ratuszową” recitale pianistyczne
Świdnicki Rynek – podcienia (w przypadku opadów deszczu recitale odbędą się w innym terminie )

20.09.2020, godz. 12.00 (poranek jazzowy) – Piotr Matusik-Piano i Irek Głyk-Vibrafon
Patio Restauracji Rynek 43 w Świdnicy (w przypadku opadów deszczu koncert odbędzie się w Teatrze). Rezerwacja miejsc i potwierdzenia; arte.jazz@onet.pl

25.09. 2020 od godz. 13.00 – „Chopin dla Podróżnych” – recitale pianistyczne
Hall Dworca Kolejowego w Świdnicy

06.10.2020, godz. 18.30 – NEW BONE Quintet
Sala Teatralna ŚOK, rezerwacja biletów-miejscówek w Świdnickim Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Zobacz również