To było naprawdę mocne otwarcie sezonu dla świdniczanina. Paweł Leśnicki, służący na co dzień w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy wraca do domu z workiem medali.
W sumie Leśnicki zdobył 2 złote medale, w tym 1 w konkurencji indywidualnej a drugi za tandem, jedno srebro za tandem mix, i dwa brązowe medale w klasyfikacji open i sztafecie. Strażak po raz kolejny udowodnił, że nie ma na niego mocnych. Zwycięstwa z Magdeburgu podczas zawodów FireFit Europe są dobrym prognostykiem na świetne lokaty świdniczanina podczas mistrzostw świata, które odbędą się w Toruniu już w czerwcu.
– Ze strony trenerskiej. Kilka miesięcy temu zastanawiałem się, czy jestem kompetentny aby prowadzić ludzi pod zawody FireFit/Firefighter Challenge. Ten weekend pokazał mi, że niepotrzebnie się zastanawiałem. Offseason przepracowany wzorowo. Justyna w życiowym gazie, Konrad ociera się o pudło w wiekowej. Budujemy sztafetę mix #TEAMLEŚNY złożoną z moich podopiecznych i jako totalne underdogi zdobywamy brązowy medal w mocno obsadzonej kategorii. Niesamowite uczucie! – komentuje Paweł Leśnicki.